İlhami Fındıkçı'nın kitabı ABD'de de raflara çıktı

Dr. İlhami Fındıkçı'nın ''İnsani Derinlik'' isimli kitabı Almanya'dan sonra ABD'de de ''The Profundity Of Humanity'' adıyla yayınlandı.

İlhami Fındıkçı'nın kitabı ABD'de de raflara çıktı
İlhami Fındıkçı'nın kitabı ABD'de de raflara çıktı
GİRİŞ 04.11.2018 17:02 GÜNCELLEME 04.11.2018 17:02

rkiye'de ilk olarak 2010 yılında yayına çıkan kitap büyük beğeni toplayınca uluslararası arenaya da açıldı Almanya'da da okurların beğenisine sunulan kitap şimdi de ABD'deki raflarda yeri aldı. 

ABD'de ''The Profundity Of Humanity'' adıyla yayınlanan kitabın ülkede geniş kitlelere hitap etmesi bekleniyor.

Dr. İlhami Fındıkçı'nın ''The Profundity Of Humanity'' kitabı dünyanın en büyük alışveriş sitelerin biri olan Amazon'da da satışa sunuldu.

İNSANİ DERİNLİK (THE PROFUNDITY OF HUMANITY)

Aşk, Aile ve Kişisel Gelişim Çemberinde İnsani Derinlik Yolculuğumuza Hoş Geldiniz!
o Aşk bir uyanıştır aslında. Maddi sevgileri aşıp önce kendine sonra diğerlerine uyanış. Sevenle sevileni aynı ateşte buluşturan, katıksız, karşılıksız, yoğun, biraz da başı dönmüş bir sevgidir bu. Nihayet aşk, sözün bittiği yerdir. Hiçliği kabullendiğimiz bir insani derinlik yolculuğudur.

O aile için asıl soru şu: Çevrenizde kimler var? Zamanınızı kimlerle harcıyorsunuz? Kimlerin yanında olmaya can atıyorsunuz? Kimlerin kokusunu, rengini, derinliğini taşıyorsunuz? Başınızı hangi omuzlara yaslayıp icabında ağlıyorsunuz?
o Kişisel gelişim, salt kendimizi bir yerlere getirme kaygısının ötesindedir. Ailemize, toplumumuza, dünyamıza ve ötelerin ötesine borcumuzu ödeyecek bir kişisel derinliğe, olgunluğa, üretkenliğe ulaşarak, insani derinliği toplumsal gelişimin anahtarı haline getirmektir.

O İnsani derinlik; sıradan olmayı aşmaktır. Gönlümüzde ötekilere de yer açmaktır, iç zenginliğimizi hayat alanına daha çok yansıtmaktır, insanlara bir katma değer üretmektir. Hızlı değişim ve dönüşümün ezdiği kişiliklerin yeniden inşası ve inadına "insan" kalmanın bilincine varmaktır.

"Ben"e ve kişisel çıkarlara yani fiziksel ve maddi yönümüzü geliştirmeye hapsolan kişisel gelişimi; ruh-gönül-kalp yönümüzü de kapsayacak, "öteki"ni de hoş görecek bir zirveye ulaştırmanın yolculuğudur insani derinlik.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP’li Faik Öztrak'tan skandal Ayasofya yorumu
Son dakika: Erdoğan'dan Putin'e Ayasofya cevabı! Dünya çılgına dönmüştü