Hermann Hesse'nin Ağaçlar Kitabı Türkçe'de

Usta Yazar Hermann Hesse'nin bir eseri daha Türkçe'ye çevrildi.

 Hermann Hesse'nin Ağaçlar Kitabı Türkçe'de
Hermann Hesse'nin Ağaçlar Kitabı Türkçe'de
GİRİŞ 07.01.2019 16:48 GÜNCELLEME 07.01.2019 16:49

Kolektif kitap tarafından dilimize kazandırılan usta yazarın Ağaçlar isimli kitabı raflardaki yerini aldı.Kitap, tabiatın mistik yönleriyle varoluşun hakikatine  çağrıda bulunuyor... 

 

 

Tanıtım Bülteninden;

“Üzgün olduğumuzda ve hayata katlanamadığımızda bir ağaç şöyle konuşabilir bizimle: Sus! Bak bana! Yaşamak kolay değil, yaşamak zor değil. Bunlar çocuksu düşünceler. Bırak konuşsun içindeki Tanrı, o zaman susacaklar. Yolun seni anandan ve yurdundan uzaklaştırdığı için endişelisin. Ama attığın her adım, her yeni gün seni anana yaklaştırır. Orası ya da şurası değildir yurdun. Yurt ya içindedir ya da hiçbir yerde.

 

 

Yollara düşme özlemiyle kederlenir yüreğim, akşamları rüzgârda uğuldayan ağaçları duyduğumda. Sessizce, uzun uzun dinlerseniz, bu özlemin esası da anlamı da çıkar ortaya. Sanıldığı gibi acıdan kaçıp gitme arzusu değildir bu. Yurda, ananın belleğine, hayatın yeni kıssalarına duyulan özlemdir. Eve götürür insanı. Her yol eve götürür, her adım doğumdur, her adım ölümdür, her mezar anadır.

Böyle uğuldar ağaç, çocuksu düşüncelerimizden ürktüğümüz akşam vakitlerinde. [...] Ağaçları dinlemeyi öğrenen, ağaç olmayı arzulamaz artık. Kendisi dışında başka bir şey olmayı arzulamaz. Yurt budur. Mutluluk budur.”

ETİKETLER
hermen hesse
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Esed güçleri İdlib'e sızmaya çalıştı: Ağır kayıp verdiler!
Savunmada son dakika kararları! Türkiye gücüne güç katacak!