Camdan Hayatlar - Bir İçişleri Hikayesi - Mediha Dereci

Mediha Dereci'nin Motto Yayınları'ndan çıkan kitabı Camdan Hayatlar - Bir İçişleri Hikayesi, 12 hikayeye odaklanıyor.

Camdan Hayatlar - Bir İçişleri Hikayesi - Mediha Dereci
Camdan Hayatlar - Bir İçişleri Hikayesi - Mediha Dereci
GİRİŞ 15.04.2021 10:29 GÜNCELLEME 15.04.2021 10:31

Hayatının son 13 yılını eşinin mesleği sebebi ile Anadolu’nun farklı coğrafyalarında geçiren yazar, hiç tahmin edemeyeceği güzellikleri ve de acıları tadacağı bambaşka bir yaşam tarzına doğru yolculuğuna başlamıştır. Bu süre zarfında bizzat müdahil olduğu, yaşayıp tanık olduğu, gözlemlediği ve hissettiği hayatları edebi bir üslup ile yazın hayatına geçirmiştir.

Gerçek yaşam hikayeleri ve verilen mücadeleler ile gencecik yaşta kırsal, taşra, uzak yakın demeden iki insan ve güçlü bir teşkilat ile yaşamlarını son derece hassas, zorlu ve haklı davalarına adadıkları gerçek bir dünyayı tanımış olacaksınız. Bu eşsiz yapıt içerisinde, vatani görevini halen sürdüren bir kaymakam ve onun en büyük destekçisi olan yazarımızın, görevleri süresince gittikleri yerlerde karşılaştıkları durumları birinci ağızdan okuyarak hayatlarına tanıklık edeceğiniz bir yolculuğa çıkacaksınız.

Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı'nın cesur ve yufka yürekli binlerce Mülki İdare Amiri ve de eşlerinin mücadeleleri olan kıymetli bir tarihi vesika niteliğindeki bu eser; insanımızın ve devletimizin, belki de hiç bilmediğiniz yönlerini, şefkat ve merhamet elini daha da yakından tanıtacak, hayatlarınızı sorgulamanızı ve de çevrenizdeki hayatları daha da yakından tanıma fırsatını sunacaktır.

Yazarımızın hayatını baştan aşağıya değiştiren yaşamlar, belki sizlerin de hayata bakış açınızı değiştirecektir.

“Yoktur demeyin, vardır… Hiç özlenmeyen kardeş, hiç aranılmayan anne, hiç koşamayan çocuk, hiç dokunulmayan el, hiç okşanmayan baş vardır…”

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Saraybosna'da AB ile basın toplantısında THY uçağı geçince...
Suudi Arabistan'dan son dakika hac açıklaması