Yıldız Entegre’den “Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü”

Türk orman ürünleri sektörünün önde gelen oyuncularından Yıldız Entegre, YEM Yayın ile birlikte ‘Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’nü hazırladı.

Yıldız Entegre’den “Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü”
Yıldız Entegre’den “Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü”
GİRİŞ 07.10.2021 14:00 GÜNCELLEME 07.10.2021 15:00

Kökleri 1890 yılına uzanan Yıldız Entegre, orman ürünleri sektöründe bir ilke imzasını attı. Ağacın DNA’sının izini süren ve sektör çalışanlarına “Ağacın İzinde” ilerleyerek hem mimari hem de endüstriyel ürün tasarımının gelişim süreçlerini madde madde sunduğu Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’nü YEM Yayın ile birlikte hazırlayan Yıldız Entegre, yakın dönemde geliştirildiği için yeterince bilinmeyen kavramları, terimleri de gün yüzüne çıkarıyor.

Yapılı çevrenin oluşumunda önemli rol üstlenen, konuyla ilgili ürün, yöntem ve tekniklerin dönüşümünün izini süren Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’nün danışma kurulunda Prof. Dr. Genco Berkin, Prof. Dr. Reha Günay, Y. Müh. (Mimar) Dr. Doğan Hasol, Yıldız Entegre Ürün Müdürü (Orman Endüstri Mühendisi) Murat İnceoğlu ve İç Mimar Muhammet Taşlı bulunuyor. Kitabın grafik tasarımını ve çizimlerini ise Y. İç Mimar Sedef Sav gerçekleştirdi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin “Hızla değişen dünyada, hayatlarımız, iş biçimlerimiz, sözcüklerimiz, dinamiklerimiz ve yöntemlerimiz de aynı oranda biçim değiştiriyor. Bu yoğun devinimde her zaman farkına varamasak da hayatımızda çoğu şey dönüşüme uğruyor.  Yıldız Entegre olarak bizler, Orman Ürünleri Sektörü’ndeki değişim, gelişim ve dönüşümleri, ağacın DNA’sının izini sürmek ve hem mimari hem de endüstriyel ürün tasarımının gelişim süreçlerini madde madde inceleyerek aktarmak amacıyla Ağacın İzinde: Tasarımda Orman Ürünleri Sözlüğü’ne imzamızı attık.  Bu rehberin bilgilendirici yaklaşımı ve vizyonuyla sektörümüze katma değer katacak bir hamle olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 1 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Renault'dan Türkiye'ye özel plan! Kararını açıkladı