Dedemin izinde tarih!

Yazar Ercan YILMAZ, “Çöl Panteri Baybars” romanından sonra, heyecanlı bir tarih serisiyle bu sefer genç okurlarınının karşısına çıkıyor.

Dedemin izinde tarih!
Dedemin izinde tarih!
GİRİŞ 16.06.2022 17:20 GÜNCELLEME 16.06.2022 17:20

Ercan YILMAZ,  “Çöl Panteri Baybars” romanından sonra, heyecanlı bir tarih serisiyle bu sefer genç okurlarını selamlıyor. Yeditepe Çocuk’ tan çıkan beş kitaplık “Dedemin İzinde Tarih” serisi, tarihe meraklı Selim’in başından geçenleri eğlenceli ve akıcı bir dille anlatıyor.

Tarihe meraklı kahramanımız Selim’e, çoğu zaman anlaşamasalar da yanından bir türlü ayrılamadığı Zehra, bir kediden çok daha fazlası Miralay,  eşine az rastlanan antika araba Beyaz Güvercin, son teknoloji harikası Maarif ve alışılmışın dışında bir dede profili çizen Necmi Bey eşlik ediyor.Böyle renkli bir ekip, tarih gezilerine başlayınca heyecan fırtınası da bir an bile dinmek bilmiyor. Ekibimiz, kimi zaman Bursa Tophane Tepesi’ne çıkıyor, kimi zaman Fatih’te bir dürümcüye gidiyor, kimi zaman da Süleymaniye Camisi’nden, Topkapı Sarayı’na kadar eğlence, macera ve heyecan dolu bir serüvenle maceradan maceraya atılıyor.

Osman Gazi ile başlayan seri, Sultan Abdülhamid ile son buluyor. Kapakları, tasarımı ve seriye özel çizimleriyle görsel bir ziyafet sunan kitapların her biri 80 sayfadan oluşuyor.
Bayram şekeri tadındaki bu seri, yaz tatiline girecek genç okuyucular için şimdiden başucu kitapları listesine aday gözüküyor.

 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ehliyet sahipleri dikkat: Son tarih duyuruldu
Türkiye ve İsrail'den ilişkileri normalleştirme kararı: Büyükelçiler yeniden atanacak