Almanya'nın eski Başbakanı yazdı, kitapta Türkiye de var: Son Şans

Almanya eski Başbakanı Schröder ile Schöllgen'in dünyanın ve Türkiye'nin durumunu analiz ettiği "Son Şans" kitabı Epsilon Yayınları'ndan çıktı.

Almanya'nın eski Başbakanı yazdı, kitapta Türkiye de var: Son Şans
Almanya'nın eski Başbakanı yazdı, kitapta Türkiye de var: Son Şans
GİRİŞ 28.06.2022 18:46 GÜNCELLEME 28.06.2022 18:46

Yeni bir dünya düzeni yaratmak gerçekten insanlığın “son şansı” mı? Türkiye’nin konumu ve durumu yeni dünya düzeninde ne derece kritik? Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder ve ünlü tarihçi Gregor Schöllgen’in kaleme aldığı Son Şans tüm bu sorulara yanıt arıyor. İnsanlığın günümüzdeki durumunu baştan sona akıcı bir anlatımla ortaya koyan Son Şans, Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı.

Batı egemenliğindeki eski dünya düzeni çöktü. Yeni güçler ise kendine bu düzende yer bulmaya çalışıyor. Bunlarla birlikte dünya; iklim değişikliği, kaynak kıtlığı, salgın hastalıklar ve terörizm gibi birçok sorun ve krizle uğraşıyor. Bu toplumsal ve küresel krizlerin sonuçları ise dikkat çekmekte. NATO’nun ve Avrupa Birliği’nin akıbeti, ülke başkanlarının diplomatik hamleleri, ülkeler arasındaki dostluk ve rekabet ilişkileriyle her şeyin seyrini değiştirebilen anlaşmalar gelecek için hem zaruri hem de tehlikeli. Türkiye’nin de tüm bu meseleler içindeki pozisyonu azımsanmayacak derecede önemli…

Usta bir tarihçi ve eski bir politikacının dünyanın durumunu birlikte analiz ettiği Son Şans, Gerhard Schröder’in politik deneyimiyle Gregor Schöllgen’in tarih bilgisini bir araya getiriyor. Yurtdışında büyük ilgi gören kitap Türkiye’de Epsilon logosu ve Aykut Cumbul’un çevirisiyle okurlarla buluşuyor. Baştan sona akıcı bir şekilde okunan Son Şans, insanlığın günümüzdeki durumunu anlamak isteyen okurlar için temeli sağlam bir kaynak.

Gerhard Schröder ve Gregor Schöllgen’in birlikte kaleme aldığı Son Şans: Neden Yeni Bir Dünya Düzenine İhtiyacımız Var?, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Almanya'da tarihi fiyasko: Aylık 2 bin euro maaşla sadece 1 Türk işçi alabildiler
Yunan gazetesinden Abdülhamid Han iddiası: Pentagon da alarmda