Mahmut Bıyıklı'nın kaleminden Fetih Gemuhluoğlu portresi: Dostluk Rehberi

Yazar Mahmut Bıyıklı'nın Fethi Gemuhluoğlu'nun hayatını anlattığı Diyanet Vakfı Yayınları'ndan çıkan yeni kitabı Dostluk Rehberi/Fethi Gemuhluoğlu okuyucuyla buluştu.

GİRİŞ 24.05.2024 12:06 GÜNCELLEME 24.05.2024 12:41
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Son yüzyılın öncü şahsiyetlerinden birisi olan Fethi Gemuhluoğlu bereketli bir ömür sürdü. Hayatı boyunca insanları hakikate ve güzelliğe çağırdı. Tavrındaki ve tarzındaki o Allah vergisi içtenlikle gençlerin yüreğine dokundu. Onların istikametlerini belirlemesi hususunda rehber oldu. Gençlerin içindeki saklı cevheri bulup çıkarmaya çalıştı.

Mahmut Bıyıklı bu eserinde ömrünü milletine adayan gönül ve kültür insanı Fethi Gemuhluoğlu’nun örnek hayatına dair önemli notları okuyucuyla paylaşıyor. Özellikle yeni nesillerin Gemuhluoğlu’nu tanıması anlamında kaynak olma özelliği taşıyor.

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Mehmet Doğan 1 ay önce Şikayet Et
    Çok teşekkürler. Allah razı olsun Mahmut Bey. Fethi Gemihlioğlu'nu yaşatmak böyle olur...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan emeklilik sistemi mesajı: Sinyali verdi
Türkiye'den son dakika Kıbrıs duyurusu! Tüm dünyaya net mesaj