Çocuklara Kuran sevgisini artıracak Kuran'ı Kerim

Okunması en kolay ve Türkiye’de en çok tercih edilen Ahmed Husrev hattı ile ve tavafuklu olarak hazırlanan “Benim Kur’anım”, çocukların büyük ilgisini çekiyor.

Çocuklara Kuran sevgisini artıracak Kuran'ı Kerim
Çocuklara Kuran sevgisini artıracak Kuran'ı Kerim
GİRİŞ 20.08.2010 09:48 GÜNCELLEME 20.08.2010 09:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hayrat Neşriyat, yeni ürünü “Benim Kur’anım”ı piyasaya çıkardı. “Benim Kur’anım”, çocukların seveceği tarzda süslenmiş, renklendirilmiş ve ciltlenmiş bir Kur’an-ı Kerim. Pembe ve mavi ciltleriyle, göze hoş gelen özel sayfa içi tasarımıyla ve çocukların ilgisini çekecek baskı kalitesiyle bu Ramazan’da fuarlara damgasını vuruyor.

Yayınevi yetkilileri, çocuklardaki Kur’an sevgisinin “Benim Kur’anım”la daha da artacağını belirtiyorlar. Okunması kolay, göze hoş gelen grafik ve baskısı ile “Benim Kur’anım”ı özellikle çocuklarına Kur’anı sevdirmek isteyen anne-babaların ve eğitimcilerin tercih etmesinin beklendiği ifade ediyorlar. Uzun bir çalışma ve araştırma sonucunda ortaya çıkan “Benim Kur’anım”ın şimdiden kitapevlerinde en çok aranan ve istenilen Kur’an-ı Kerim baskısı olduğuna dikkat çekiliyor.  

Türkiye’de en çok tercih edilen Ahmed Husrev hattı ile ve tavafuklu olarak hazırlanan “Benim Kur’anım”, baskı esnasında ve baskı sonrası defalarca kontrolden geçiyor. Uzmanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve Mısır Ezher Üniversitesi’nin mühür verdiği ve otoritelerce hatasızlığı tescil edilen Tevafuklu Kur’an-ı Kerim’in çocuklar için hazırlanan bu nüshasının özellikle çocuklar arasında yeni bir heyecan ve iştiyaka sebep olacağını vurguluyorlar.

Haber 7

YORUMLAR 1
  • fatih salman 10 yıl önce Şikayet Et
    çok güzel. gerçekten çocuklara Kuranı sevdiren bir eser... bu ürünün satıldığı yerden geçerken babasına bana alacağın dondurma yerine bundan istiyorum demesi çok hoşuma gitti.. Allah emeği geçenlerden razı olsun...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk SİHA'larının etkisi çok büyük! İkinci sırayı aldılar
Provokatif hareket sonrası camide yapılan müdahaleye Erdoğan'dan ilk yorum geldi