Mersin'in gizli cenneti: Tisan

SEZGİN PANCAR - Kıbrıs Barış Harekatı sırasında helikopterle bölgeden geçen bir albay tarafından keşfedilen Mersin'deki Tisan Yarımadası, masmavi denizi ve yeşil doğasıyla ziyaretçilerini bekliyor. 

Mersin'in gizli cenneti: Tisan
Mersin'in gizli cenneti: Tisan
GİRİŞ 17.07.2015 11:13 GÜNCELLEME 17.07.2015 12:47

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, ''Akdeniz'in incisi'' olarak nitelendirilen Mersin'de, mavi ile yeşilin buluştuğu sayılı yerlerden olan Tisan, doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kendisine has doğal coğrafik yapısıyla öne çıkan ve yüksek bir tepe aşılarak ulaşılabilen yarımada, denize girmek isteyenler için adeta "gizli bir cennet" konumunda bulunuyor. 

Misafirlerine, Mersin-Antalya karayolundan, Silifke ilçesi Yeşilovacık Mahallesi'nde dağa doğru yönelen yola girer girmez kuşbakışı doğal güzellikleri görme şansı sunan Tisan'da, doğu ve batı olmak üzere turkuaz renkli iki koy yer alıyor. Ayırca, tatilcilerin yüzerek gidip gelebilecekleri mesafede de iki ada bulunuyor. 

Berrak suyu nedeniyle deniz tutkunlarının vazgeçilmez tatil yörelerinden biri haline gelen Tisan Yarımadası, sahil kenarına kurulu beyaz evleriyle de ayrı bir güzellik taşıyor.

Yarımadada, konaklamak isteyenler için kiralık evler bulunurken, bölgeyi keşfetmek isteyenler için de tekne turları düzenleniyor. 

- "Tisan, bizim için adeta cennetten bir parça"

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ilçenin en önemli turistik yerlerinden biri olarak gördükleri Tisan Yarımadası'nın tanıtımını önemsediklerini belirtti.

Öncelikli hedeflerinin, burada konaklayan turistlerin rahat bir tatil geçirmesi olduğuna vurgu yapan Turgut, "Tisan, bizim için adeta cennetten bir parça. Çok az kişinin bildiği bu güzel yeri dünyaya duyurmak da bizim görevimiz. Tatilcilerimizin rahatı için her türlü ayrıntıyı düşünüyoruz" dedi.

Turgut, tatilini huzurlu ve doğal güzellikler arasında geçirmek isteyen herkesi Tisan'a beklediklerini ifade ederek, "Buraya geldiklerinde, daha önce şahit olmadıkları güzelliklerle ve masmavi denizle tanışacaklar" diye konuştu.

 
KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çorum'da 'Camiyi yol için yıktılar' yalanı çürütüldü! Belediyeden açıklama geldi
Satışlar her ay rekor kırıyor! Yastık altındaki para otomobile gidiyor