Sadri Alışık tiyatro ve Sinema Ödülleri

Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri törenle sahiplerine verildi. Bu yıl "Tiyatro" dalında onur ödülüne Turgut Özakman layık görülürken, "Sinema" dalında ise onur ödülü Fatma Girik ve Memduh Ün'e verildi. Diğer ödüller ise şu isimle

Sadri Alışık tiyatro ve Sinema Ödülleri
Sadri Alışık tiyatro ve Sinema Ödülleri
GİRİŞ 08.05.2007 07:11 GÜNCELLEME 08.05.2007 07:11

 Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Kerem Alışık ile İpek Tuzcuoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı ödül töreninin açılışında Kerem Alışık ve Hülya Avşar, Sadri Alışık'ın "Yalnızlar Rıhtımı" filminden bir sahneyi oynadılar.


Bu yıl "Tiyatro" dalında onur ödülüne Turgut Özakman layık görülürken, "Sinema" dalında ise onur ödülü Fatma Girik ve Memduh Ün'e verildi.


Tiyatro alanında bu yıl ilk kez verilen "Yılın en başarılı yapımının yönetmeni" ödülüne, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen "Inishmaan'ın Sakatı" oyunun yönetmeni Ahmet Levendoğlu değer görüldü.


"Yılın en başarılı kadın oyuncusu" ödülü Bitiyatro'da sahnelenen "Etna Bedendeki Kuyu" oyunundaki rolüyle Laçin Ceylan'a, "Yılın en başarılı erkek oyuncusu" ödülü ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen "Ölümsüz Öykü" adlı oyundaki rolüyle Erhan Abir'e verildi.


"Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu" ödülü Kent Oyuncuları tiyatrosunca sahnelenen "Anna Karenina" oyunundaki rolüyle Demet Evgar, "Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu" ödülü ise İBB Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen "Ölümsüz Öykü" adlı oyundaki rolüyle Eraslan Sağlam layık görüldü.


"Müzikal ya da komedi dalında ise yılın en başarılı erkek oyuncusu" ödülü Oyun Atölyesi'nde sahnelenen "Hırçın Kız" oyunundaki rolüyle Fırat Tanış, aynı dalda "yılın en başarılı kadın oyuncusu" ödülü ise Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nda sahnelenen "Kocasını Pişiren Kadın" oyununda rol alan Devrim Yalkut'a sunuldu.


Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda sahnelenen "Tersine Dünya" adlı oyundaki rolüyle Mert Asutay "Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu", İBB Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen "Çılgın Dünya" oyunundaki performansıyla Binnur Şerbetçioğlu ise "Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu" seçildi.


"Gençlik Özel Ödülü" ise Tuncay Özinel Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Yüzleşme" oyunundaki rolüyle Tomris Karakartal ve "Inishmaan'ın Sakatı" oyunundaki rolüyle Deniz Gönenç Sümer'e verildi.


-SİNEMA ÖDÜLLERİ-


"Sinema" dalında "En iyi erkek oyuncu" ödülüne "Hokkabaz" filmindeki rolüyle Cem Yılmaz, "En iyi kadın oyuncu" ödülüne "Küçük Kıyametler" filmindeki performansıyla Başak Köklükaya değer görüldü.


"En iyi yardımcı kadın oyuncu" ödülü, "Hayatımın Kadınısın" filmindeki rolüyle Ezgi Mola'ya verilirken, "En iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü ise "Eve Dönüş" filmiyle Civan Canova ile "Sis ve Gece" filmiyle İlyas Salman arasında paylaştırıldı.


"Umut vaat eden oyuncu" ödülüne de "Korkuyorum Anne" filmindeki rolüyle Arzu Bazman ve "Barda" filmindeki performansıyla Volga Sorgu layık görüldü

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Metro inşaatında korkunç patlama! Ortalık savaş alanına döndü
Özel sektör 2022 maaş zam oranı belli oluyor! Çalışanlara 3 ay fazladan zam müjdesi gelebilir