Cemil Meriç'in oğlu 76 yaşında hayatını kaybetti

Cemil Meriç ve Fevziye Meriç'in ilk çocuğu 76 yaşındaki avukat Mahmut Ali Meriç, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Cemil Meriç'in oğlu 76 yaşında hayatını kaybetti
Cemil Meriç'in oğlu 76 yaşında hayatını kaybetti
GİRİŞ 20.06.2021 10:41 GÜNCELLEME 20.06.2021 10:41
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Vefatından sonra Cemil Meriç'in eserlerinin yeniden yayına hazırlayan oğlu, bir süredir tedavi gördüğü Şişli Memorial Hastanesi'nde dün vefat etti.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'nin sosyal medya hesabında yapılan açıklamada, "Üstad Cemil Meriç'in oğlu Mahmut Ali Meriç Rahmeti Rahman'a kavuşmuş. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet; başta Ümit Meriç Hanımefendi olmak üzere bütün yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

MAHMUT ALİ MERİÇ KİMDİR?

Cemil Meriç ve Fevziye Meriç'in ilk çocuğu Mahmut Ali Meriç 1 Nisan 1945'te dünyaya geldi.

Saint-Joseph Lisesi'nin ardından İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitiren Meriç, Fransa'da hukuk alanında yüksek lisans yaptı.

Bir dönem Meydan Larousse ansiklopedisinde editörlük yapan Mahmut Ali Meriç, İletişim Yayınları arasında çıkan "Bir Dünyanın Eşiğinde", "Bu Ülke", "Işık Doğudan Gelir", "Jurnal 1-2", "Kültürden İrfana", "Mağaradakiler" ve "Umrandan Uygarlığa"nın da aralarında olduğu Cemil Meriç'in eserlerini yayına hazırladı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • M. Ali 7 ay önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin..
    Cevapla
  • Sami 7 ay önce Şikayet Et
    Allah Rahmet etsin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
25 Ocak Salı gazete manşetleri - PKK ve LGBT istanbul'da Çocuk Evi'ne girdi
İşte İstanbul dahil Türkiye'deki kar kalınlıkları! 2 metreyi aştı