Türkiye Gastronomi Atlası ilk günde 5 bin adet satıldı

Ketebe Yayınları’ndan çıkan şef, seyyah ve araştırmacı Ömür Akkor’un Türkiye’yi gezerek 25 yılda oluşturduğu Türkiye Gastronomi Atlası kitabının ilk günde 5 bin adet satış rakamına ulaştığı belirtildi.

GİRİŞ 23.06.2021 15:48 GÜNCELLEME 23.06.2021 18:00
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Şef Ömür Akkor’un kendi çizim, not ve haritalarından oluşan 25 yılda, 350 bin kilometre yol kat ederek hazırladığı ‘Türkiye Gastronomi Atlası’ kitabının ilk günde 5 bin adet satıldığı belirtildi.

Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesini ve bütün şehirlerini gezen Ömür Akkor’un kendi keşfiyle ortaya çıkardığı lezzet noktaları ve gezi rotaları, seyahat severlerin ve lezzet tutkunlarının beğenisine sunuldu. Tatile çıkacaklara yeni rotalar ve keşif noktaları sunan kitabın büyük ilgiyle karşılandığı kaydedildi.  

Ünlü Şef Ömür Akkor’un kendi çizim, not ve haritalarından oluşan 350 bin kilometre yol giderek kendi çizimleriyle hazırladığı kitapta yer alan, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden ve bütün şehirlerinden kendi keşfiyle ortaya çıkardığı lezzet noktaları ve gezi rotaları, seyahat severlerin ve lezzet tutkunlarının beğenisine sunuldu.

22 Haziran’da tanıtılan kitabın ilk bin adedinin okuyucuyla buluşmasının ardından 24 saatte 5 bin adedi seyahat severlerin ve yemek kültürüne ilgi duyan okurların arşivinde yerlerini aldı.

KİTAPTA TÜRKİYE’NİN ZENGİN MUTFAK KÜLTÜRÜ VAR

Yeni lezzet duraklarını keşfetmek isteyen lezzet tutkunları için kitaba ek olarak, yedi bölgenin ayrı ayrı haritaları da okuyucuya sunuldu. Seyahate çıkacakların kolaylıkla yanlarına alabilecekleri haritalar, Türkiye’nin zengin mutfak kültürünü gözler önüne seriyor.

Hangi ilde ne yenir, nesi meşhurdur, gezilecek yerleri ve tarihi noktaları nerelerdir, kitapta renkli ve eğlenceli çizimlerle anlatılıyor. 25 yıllık emeğin birikiminden oluşan kitapta aynı zamanda 24 saatte İstanbul’dan yola çıkarak gezilebilecek sürpriz ve lezzetli noktalar yer alıyor.

Türkiye Gastronomi Atlası aynı zamanda Anadolu’nun kültür yelpazesini de gözler önüne seriyor. Otobüs biletleriyle başlayan Ömür Akkor’un maceraları yola çıkacaklara ilham olmaya devam edecek.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 6
 • Ferhat 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaybolmaya yüz tutmuş Osmanlı mutfağını günümüze taşıdığı için kendisini tebrik ederiz.
  Cevapla
 • tunctunc 1 yıl önce Şikayet Et
  Coklari yapti bu i$i! youtube dolu´gidilen her restoranda tabiki en iyi $ekilde yemek servisi yapiliyor mesela yemekler gercekten cok fazla cok ce$itli ve fiyat olarakda ucuz´ama o andaki reportaji tanitimi yapan icin öyle siz gidin asla asla asla söylendigi gibi veya yazildigi gibi bir yemek servisi bulamzsiniz kaziklanirsiniz.! Kisacasi hadi beee diyorum.
  Cevapla
 • Dadaş 25. 1 yıl önce Şikayet Et
  Osmanlı mutfağı na hakim bir kisi. kıymeti bilinmeli. saygılı.
  Cevapla
 • serdar 1 yıl önce Şikayet Et
  gakkoş a yazdım ne var bunda ? reklamın her çeşidi olabilir zaten tanınmış efendi bir kişi restoranda açmasındaki sakınca nedir ?gayrimeşru hiç birşey yok helalinden mücadele ediyor !
  Cevapla
 • Gakkoş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya Dadaş adam sırf reklam yapmak için 25 yıl diyor yok osmanlı diyor inanma buna yarın öbür gün bir restaurant açar meşhur olur. Not al Dadaş .
  Cevapla
 • can 1 yıl önce Şikayet Et
  25 yıldamı hazırlamış gezmış 25 yıl gezmek merak ettim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mercedes GLC yeni tasarımıyla Türkiye'de satışta! İşte fiyatı
Darphanenin 550 yıllık koleksiyonu ziyaretçilerini tarihte yolculuğa çıkartıyor...