Esenler Sinema Akademisi başvuruları başaldı

Bu yıl 4.’sü gerçekleşecek Esenler Sinema Akademisi başvuruları başladı. Senaryo, yönetmenlik ve kurgu olmak üzere üç ana dalda eğitimin verileceği akademiye başvurular 12 Kasım’da sona eriyor.

Esenler Sinema Akademisi başvuruları başaldı
Esenler Sinema Akademisi başvuruları başaldı
GİRİŞ 19.10.2021 17:19 GÜNCELLEME 19.10.2021 17:19

Sinema alanına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Sinema Akademisi’nin dördüncü dönem başvuruları başladı. Pratik ağırlıklı dört aylık bir eğitimin verileceği akademiye başvurular 12 Kasım’a kadar devam ediyor.

Esenler'de Maher Zain coşkusuEsenler'de Maher Zain coşkusu


ÖDÜLLÜ YÖNETMENLERDEN ÜÇ ALANDA EĞİTİM

Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenecek akademide dersler, yurtiçi ve yurt dışı festivallerden ödüllerle dönen, alanında deneyimli isimler tarafından verilecek. “Senaryo Yazarlığı”, “Yönetmenlik” ve “Kurgu Teknikleri” alanlarında verilecek eğitimlere sırasıyla yönetmen Mehmet Bahadır Er, yönetmen Ahmet Toklu ve Özgür Kılıç verecek.

USTALAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAK

Sinema Akademisi’nde temel derslerin yanı sıra, alanında deneyim sahibi usta ve genç yeteneklerin konuk olarak katılacağı workshoplar da yer alacak. Sinemanın çeşitli alanlarından isimler, tecrübe ve görüşlerini akademi öğrencileriyle paylaşacak. Bu yıl ağırlanacak konuklar önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

KENDİ FİLMLERİNİ ÇEKECEKLER

Üç aylık eğitim sürecinin sonunda öğrenciler kendi yazdıkları senaryoları, oluşturdukları ekiplerle çekecekler. Çekilecek filmler Esenler Belediyesi tarafından düzenlenecek bir gala gecesinde sinemaseverlerle buluşacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 12 KASIM

Devam zorunluluğunun bulunduğu akademiye 18 yaşından büyük, sinemaya meraklı herkes başvurabilir. Başvurular 12 Kasım 2021 tarihine kadar devam ediyor. Başvuru için Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin internet sitesi; esev.org ziyaret edilebilir.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyanın en zenginleri büyük para kaybetti! Tek kazanan Warren Buffet oldu
Değeri dudak uçuklatıyor! İşte dünyanın en değerli markaları...