Oyuncu Arda Kural: Benim namaz kılmam onlara göre zavallıcaydı

Ülke Tv'de Uğur Arslan'ın sunduğu Haber Arası programına canlı yayında katılan sinema oyuncusu Arda Kural, kendisiyle ilgili çıkan tüm haber ve iddialara açık yüreklilikle cevap verirken gelecekle ilgili düşüncelerini de paylaştı.

GİRİŞ 02.03.2022 00:06 GÜNCELLEME 02.03.2022 00:53
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Uğur Arslan'ın Ülke Tv'deki Haber Arası programına telefonla bağlanan sinema oyuncusu Arda Kural, kendisiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Arda Kural, son günlerde medyada sık sık gündeme gelmesin ve tartışılmasının yıldızı yüksek biri olmasından kaynaklandığını belirterek "Sevgi çok kıymetli bir şey. Toplumda son bir aydır yoğun bir ilgi görüyorum. Gittiğim yerlerde insanlardan tekrar işime dönmemden dolayı sevgi dolu mesajlar alıyorum. Benim ilgi odağı olmam, yaşantım, duygularım ve yaptıklarımla bu sevgiyi korumamda önemli etken olduğunu biliyorum." dedi. 

"BANA 15 YIL SONRA BU FİLMLERİ YAZABİLİRSİN DEDİLER, SONRA YILDIRMAYA VE ÖNÜME GEÇMEYE BAŞLADILAR"
Yaklaşık 10 yıldır görünürde olmamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Arda Kural, yüksek bir yerdeyken ortadan kaybolup görünmek istememek bir düşüncesi olduğunu belirterek, "Her şey üstüme geliyordu. Sıra dışı düşüncelerim vardı. Genç bir sinemacı idim, yönetmen olmaya çalışıyordum. 24 yaşında film çektim, senaryo yazdım. Gündem oldum. Bana 15 yıl sonra bu filmleri yazabilirsin diyorlardı. Bu uyarılardan sonra yoğun bir şekilde üstüme odaklandılar ve kötü niyetli insanlar beni yıldırmaya önüme geçmeye başladılar. Tek başıma kaldım, mücadele ederim dedim, ama tek başına mücadeleyi sürdürmek zorunda kaldım. Olduğumdan farklı bir şekilde gösterilmeye başlandım.  Garip bir şekilde üzerime farklı bir bakış çevrildi." dedi. 

"O ZAMANKİ DOĞRULARIM BENİM EN BÜYÜK DEZEVANTAJLARIM OLDU"

"O zamanlar insanların beni anlayabilmesi çok zordu çünkü kendimi tanıtan ve ifade eden biri değildim. Ben, oyunculuğumla, oynadığım karakterlerle tanınmak, kendi karakterimle bilinmek arzusundaydım.  O zamanki doğrum o idi ama o doğru benim dezevantajım oldu" diyen Arda Kural sözlerini şöyle sürdürdü "Daha sonra, uzaklaşmak, sıradan bir hayata başlamak  ve bu süre içinde de sanatımı daha da geliştirerek bunun için gerekli olan duruş, tavır ve kendini ifade etme arzusuyla kenara çekildim."

 "BENİM SETTE NAMAZ KILMAM ONLARA GÖRE ZAVALLICA İDİ"

Kendisine yönelik medyada yer alan haberlere değinen ve inancından dolayı yaptırıma uğradığına ilişkin iddialara değinen Arda Kural, "Ne yapsam sorun oluyordu. Ne yapsam sorun, ne yapsam aykırı, ne yapsam yanlış. Sette namaz kılmaya başladım. Benim inancım o kadar güçlü ki yaşadığım onca olumsuzluklara rağmen beni hep bir yerden alıp bir yere götürdü. Sinema sektöründe herkesin kendini yukardan aldığı, yüksek gördüğü bir sektör,  insanların kendisini önemli kişilermiş gibi gördüğü bir alan. Onlara göre benim namaz kılmam zavallıca idi." dedi. 

HAKKINDA ÇIKAN TÜM İDDİLARA RAĞMEN YILMADI "TOPLUMU TANIDIM" DEDİ

Daha sonraki dönemde sinema sektöründe kendisine yönelik çıkan iddialara da değinen Arda Kural kendisine yönelik çıkan yorumlar için de şunları söyledi "Benim için, Arda kötü senarist, Arda kötü bir sinemacı, Arda aptal bir oyuncu, kadınlar Arda'dan nefret eder, gibi bir sürü düşüncenin muhatabı oldum.  Birilerinin bakışı yerine ben kendimi geliştirmeyi tercih ettim. Toplumu tanıdım, birçok kültürden geçtim. Birçok insan bana sevgi ve bağlılık duyarken ben de onlara aşk duyuyorum. Ben bu noktaya gelirken birçok toplumsal farklılıklar yaşadım. En sonunda özüme dönüp, ben buyum dedim ve istediğimi aldım. Bana göre kedimi geliştirme ve toplumu anlamak sanat alanında çok güzel şeyler düşündüğüm bu günlerde çok önemli konular."

Geçmişle ilgili birçok şeyden pişmanlık yaşadığını yaptığı birçok şeyden pişman olmak zorunda kaldığını anlatan Arda Kural, "Ama bugün pişmanlıklar yaşanır.  O pişmanlıklar da o zamanki yaşadığım duygulardır.  bugün şunu söyleyebilirim. Keşke pişman olmasaydım, belki de pişman olunacak bir şey yoktu." dedi. 

BİR AŞK HİKAYESİ İLE GÜNDEME GELEN ARDA KURAL'IN GELECEĞE YÖNELİK EN BÜYÜK HEDEFİ

Uğur Arslan, son günlerde Arda Kural'ın bir aşk hikayesi ile gündemde olduğunu hatırlatarak Arda Kural'ın neyle gündeme gelmek istediği sorusuna ise "Güçlü bir sinemacıyım. İlginç bir zihnim var. Sıradışı bir senaristim ve iyi bir oyuncuyum. Duygularımı insanlara geçirebiliyorum ve hissettiklerimi paylaşabiliyorum. Halkla bütün olmayı sağlayabiliyorum. Ben şimdi işime dönüyorum ve mesleğime odaklanıyorum. Benim halk ile iç içe olmam benim için çok büyük bir avantaj. Benim sinema yapmak, senaryo yazmak ve oynamak gibi bir derdim var. Sinemayı kitlesel bir araç olarak görüyorum ve insanlara ulaşmak istiyorum." cevabını verdi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 36
 • Rabbine.meftun 9 ay önce Şikayet Et
  Ne olursan ki yinede gel diyor mevlâna bu ahlak ve vicdan meselesidir bir insanın ateistligine saygı duyorsun niye bir insanın müslüman olmasına saygı duymuyorsun arda kuralın düşmanları artmış ama unutmasin ki dusmanlari cogaldiginda o doğru yoldadır
  Cevapla
 • UĞUR 9 ay önce Şikayet Et
  Mesela seni gönüldağı gibi halka hitap eden son derece samimi ve mahsum bir dizide tekrardan izleme şansımız olsa ne kadar güzel olurdu.
  Cevapla
 • harun 9 ay önce Şikayet Et
  anlaşılan o ki Arda Kural onlara istediklerini vermemiş. Allah da onu kurtarmış. Olay bundan ibaret.
  Cevapla
 • Fatih 9 ay önce Şikayet Et
  Bırak bu işleri abi! Müslüman bir adam sahneye çıkıp nasıl içki içermiş gibi, tecavüz edermiş gibi, haç takarmış gibi; Müslüman bir kadın nasıl plajda güneşlenirmiş gibi, 3-5 sevgilisi varmış gibi yapabilir ki... Müslüman, olduğu hâl üzeredir; katilmiş, hırsızmış, tecavüzcüymüş gibi davranmaz. Gerçekten samimiysen bırak bu işleri, çöpten kağıt, plastik falan topla. Daha rahat edersin. Samimi değilsen, boş ver, aynen devam et...
  Cevapla
 • Zahide 9 ay önce Şikayet Et
  Dindar insanlarda güzel vasıflı saygın anlayışlı müstehcen olmayan filmler yapabilir
  Cevapla
 • İnsan 9 ay önce Şikayet Et
  Ahirette karısını döven öldüren dindar mi? Yoksa kadını seven sayan destekleyenler mi? Gidecek göreceğiz
  Cevapla
 • Tuana 9 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl mantıksız ve önyargılı cahilce bir yorum Dindar diyorsun ve karısını döverek öldürmeyi aynı cümlede kullanıyorsun Yüce dinimiz İslam insan öldurmeyi eziyet etmeyi kul hakkına girmeyi hatta insanın arkasından hoşlanmayacağı şekilde konuşup dedikodu etmeyi haram yasak kılmıştır En hayırlınız eşlerine en hayırlı olanlarıızdır buyurmuştur sevgili Peygamber efendimiz. Dındar insan Allahtan korkar sever eziyet etmez Biri eziyet diyorsa kesinlikle di dar değildir nikta.
  Cevapla
 • Fatih 9 ay önce Şikayet Et
  "Müslümanlar kötü, katil, hırsız; ateistler iyi, güzel, hoş" diye ters algı yapan çok zeki insan! Hangi cennetten bahsediyorsun sen. Siz ölüp ota, bota göbre olmayacak mıydınız. Cennet miş... Kafa mı buluyonuz ya! Ayrıca "kadını yarı çıplak giyindirip, ortalık malı yapmak" mı sevmek, saymak oluyor? Eyi bakam, devam edin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kim Milyoner Olmak İster'de tarihi anlar: Milyonluk soruya ulaştı!
Yanlış ilaç verilen AK Partili Ok konuştu: Bunları öğrenmek bizleri dehşete düşürdü