Sri Lanka'daki yarışmada Bitlis'teki köyün fotoğrafı birinci oldu

Sri Lanka’da düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasında fotoğraf sanatçısı Muhammet Doğantemur tarafından çekilen Bitlis Hizan Uzuntaş köyü fotoğrafı birinci olarak altın madalya aldı.

Sri Lanka'daki yarışmada Bitlis'teki köyün fotoğrafı birinci oldu
Sri Lanka'daki yarışmada Bitlis'teki köyün fotoğrafı birinci oldu
GİRİŞ 24.01.2023 19:44 GÜNCELLEME 25.01.2023 12:20
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sri Lanka’da düzenlenen ve yaklaşık 16 bin fotoğrafın yarıştığı fotoğraf yarışmasında Türkiye'den bir fotoğraf birinci oldu. Bugün sonuçlanan uluslararası yarışmada Anadolu’da ilk köy yerleşim yeri olarak bilinen Bitlis Hizan Uzuntaş köyü fotoğrafı birinciliğe layık görüldü. Fotoğraf sanatçısı Muhammet Doğantemur tarafından çekilen fotoğraf altın madalya aldı.

"MEMLEKETİMİZİN GÜZELLİKLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIM"

Haber7'ye konuşan fotoğraf sanatçısı Muhammet Doğantemur, "Memleketimizin güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmaya devam edeceğim." ifadesinde bulundu.

Sri Lanka'daki yarışmanın Uluslararası Fotoğraf Sanatları Federasyonu (FIAP) onaylı olduğunu belirten Doğantemur, şunları söyledi:

"Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık bir yarışmaydı.Yarışma renkli, siyah beyaz, gezi ve doğa olmak üzere 4 kategoride düzenlendi. 

Yarışmaya 'Gezi' kategorisinde katıldığım Bitlis Hizan Uzuntaş köyüne ait, 22 Ekim 2021 tarihinde çektiğim 'Köy' isimli fotoğrafım altın madalyaya layık görüldü."

HİZAN'IN TAŞ EVLERİ BÜYÜK İLGİ ÇEKİYOR

Zamana karşı direnen taş evlerin güzelliği; özellikle gezginlerin, doğa fotoğrafçılarının, belgeselcilerin ve gazetecilerin ilgisini çekiyor. Tarihi güzelliği ve görünümüyle eşsiz manzara sunan tarihi taş evler, görenleri hayran bırakıyor.

KAYNAK: HABER7
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Editör
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı
YORUMLAR 4
 • Yolcu 2 hafta önce Şikayet Et
  İlim irfan merkezlerinden bir yer. Ondandır ki çok ulema ve evliya yetişmiş bu topraklarda. Şehre girince manevi havaya teneffüs ediyor insan.
  Cevapla
 • İbrahim Sarı 2 hafta önce Şikayet Et
  KIZILELMA YA vRINCAYA DEK zincirlerin boynu kırılacak.sandıklar patlayacak
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  doğuanadoludaki köyleri bir çoğu bu görüntüye sahipti.Tabi galvaniz çatı kaplamaları kullanılmadan önce.
  Cevapla
 • Adcedost 2 hafta önce Şikayet Et
  Çeken fotoğrafçıyı tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.Kadim şehir Bitlis gerçekten görülmeye değer manevî ve tarihi yerlere sahiptir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu son durumu açıkladı! Depremin dehşet verici durumu rakamlara yansıdı
Bakan Akar'dan talimat: Mehmetçik seferber oldu!