Farid Farjad yine kemanı ağlattı - Video

Türkiye turnesine çıkan İranlı keman virtüözü Farid Farjad ilk konserini Antalya'da verdi. Farjad, 30 yıldır gidemediği memleketinde konser verememenin hüznünü dile getirdi.

GİRİŞ 24.03.2010 09:35 GÜNCELLEME 24.03.2010 09:35
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

 Türkiye'de 'Kemanı ağlatan adam' olarak bilinen Farid Farjad, en büyük isteğinin 30 yıldır ayrı olduğu memleketi İran'a gidip konser vermek olduğunu ifade etti. Konseri izlemek için gelen Antalyalılara konuşan Farid Farjad, hayranlarının Nevruz Bayramı'nı kutladı.

Türkiye'de karşılaştığı havadan dolayı kendisini İran'da gibi hissettiğini söyleyen Farjad, 30 yıldır ülkesinden ayrı olduğunu hatırlatarak, "Sizden aldığım havayla kendimi ülkemde hissediyorum. 30 yıldır ülkemden uzağım. Ama her zaman oraya gidip konser vermek isterdim. Sizleri gördüğüm zaman kendi ülkemde olduğumu hissediyorum. Ben sizi tek tek gördüğüm zaman kendi vatandaşım gibi seviyorum. Hiçbir sanatçı 8 ayda bu kadar konser göremez. Bu da sizin bana gösterdiğiniz ilgi ve sevgiden kaynaklanıyor. Sizi gördükçe kendimi ülkeme daha yakın hissediyorum." şeklinde konuştu. Farjad, Antalyalılardan ülkesinin özgürlüğüne kavuşması için de dua etmelerini istedi.

Antalya Kültür Merkezi'de eşi Mitra Tavakol ile birlikte konser veren keman virtüözü Farid Farjad, Antalyalılardan büyük ilgi gördü. Her parçadan sonra kendisini uzun süre alkışlayan hayranlarına eğilerek teşekkür eden Farjad'ın çaldığı 'Sarı Gelin' parçası ise seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Farjad'a, Antalya Konyaaltı İlçe Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe çiçek vererek teşekkür etti. Farid Farjad, Antalya'dan sonra, 27 Mart'ta Diyarbakır, 29 Mart'ya Adana, 31 Mart'ta İstanbul ve son olarak 1 Nisan'da İzmir'de konser verecek.

KAYNAK: CİHAN
YORUMLAR 7
 • genç siviller ümitli:) Av.Neslihan 11 yıl önce Şikayet Et
  ojwe asemen.... Bu eser, mehtaba nazır dinlenmelidir... keman ağlar... ruhun ağlar... Farjad duygulu, derinlikli ustadır ,hakikaten...
  Cevapla
 • akif akuş 11 yıl önce Şikayet Et
  özür dilerim. özür dilerim sayın editör biz türk milleti olarak sözleşmeleri tam okumadğımız için hemen kabul ediyoruz bakmıyoruz ne yazmış bende haber 7 üye olurken madeleri okumadın nelerein yaynlanıp nelerin yayınlamyacağı yazıyor eleştirdiğim için özür dilerim şuç benim
  Cevapla
 • akif akuş 11 yıl önce Şikayet Et
  editörün dikkatine. Editörün Notu: Lütfen bakınız: http://www.haber7.com/haber/20080624/Haber-7-yorumlari-icin-genel-ikazlar.php
  Cevapla
 • akif akuş 11 yıl önce Şikayet Et
  ırk önmli değil 2. röportajın orjinalı zaman gazetesinde murat konak taraından yapıldı isteynlerde araştırıp orjınalini bulabilir şimdi bununen yazıyoru arkadaş demişki kürt kemaniistid diye bilginize diyor bu söylemi bana biraz ırkçılık kokuyor gibi geldi ondan adamın kürt olmadğını doğrusu neyse olduğunu yazmak bende zorunluluk hissii uyandırdı yoksa ne ırkda olursa olsun herkes kardeşimiz ama kürt olamayan adamada sen kürtsün demek nekadar doğru
  Cevapla
 • akif akuş 11 yıl önce Şikayet Et
  şimdi ırk önemli değil de. arkadaş demişki farit kürt diye gerçekten kürtse sorun değl olbilir ama kürt olmayan adamada kürt demek ne kadar doğru adam ben farsiyim diyor kendi ropartajlarında bilmeyen okusun Konserlerde size kim eşlik ediyor?Değerli eşim Mitra Tavakol piyano çalıyor. Sizin Kürt kökenli olduğuz da yazıldı. Doğru mu? İranda çok Kürt var, ama ben değilim. Farisîyim. Türk yemeklerini sevdiniz mi? Balık, kebap ve lahmacunu çok sevdim. Bir de zeytin muhteşem.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekli komutan Karakuş: 10 Elçiliğin Kavala baskısının ardında F-16'lar var
Adli Tıp Kurumu: 28 Şubat hükümlülerinin cezaevi engeli yok