KADEM Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buluyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen KADEM Kültür Sanat Ödülleri 27 Kasım Cuma günü sahiplerini bulacak.

KADEM Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buluyor
KADEM Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buluyor
GİRİŞ 25.11.2015 17:20 GÜNCELLEME 25.11.2015 17:20

Türk musikisi sahasında Türkiye’nin en önemli süreli yayınlarından biri olan KADEM Musiki ve Edebiyat Dergisi’nin yayın hayatında 5. yılı idrak etmesi münasebetiyle derginin yayıncı kuruluşu AKDEM Derneği tarafından KADEM Kültür Sanat Ödülleri verilecek. Editörlüğünü Dr. Nevnihal Bayar ve Yüce Gümüş’ün yaptığı KADEM Musiki ve Edebiyat Dergisi’nin yazarları arasında Dr. Savaş Barkçin, Doç. Dr. Murat Salim Tokaç, Doç. Dr. Cenk Güray, Prof. Mutlu Torun, Prof. Dr. Gülçin Yahya Kaçar, Yüce Gümüş, Emrah Altuntecim, Celalettin Çelik, Sadrettin Özçimi, Gülmisal Gürsoy, İsmet Binark, Prof. Dr. Mehmet Demirci, Nebahat Konuyılmaz, Orhan Dursun, Doç. Dr. Ünal Şenel, Dr. Barihüda Tanrıkorur gibi musiki, edebiyat ve kültür hayatımızın önemli isimleri bulunuyor.

Araştırma, Kültür, Düşünce, Eğitim ve Musiki Derneği (AKDEM) tarafından düzenlenen KADEM Kültür Sanat Ödülleri töreni, 27 Kasım 2015 Cuma günü, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi, Boğaziçi Salonu’nda Saat 20.00’de yapılacak. Törenin ilk bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, Doç. Dr. Murat Salim Tokaç’ın sanat yönetmenliğinde bir konser verecek. İkinci bölümünde ise KADEM Kültür Sanat Ödülleri sahiplerine takdim edilecek.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Lviv'deki üçlü zirve dünya basınında: Erdoğan'ın oyunda çok fazla rolü var
Çin çekildi pazar Türkiye'ye kaldı! İhracat yüzde 82 arttı