’İşçi Filmleri Festivali’ başlıyor

’10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’, 19-24 Aralık tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

’İşçi Filmleri Festivali’ başlıyor
’İşçi Filmleri Festivali’ başlıyor
GİRİŞ 18.12.2015 17:27 GÜNCELLEME 18.12.2015 17:27

Konuyla ilgili 10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Eskişehir Düzenleme Komitesi adına konuşan Ahmet Arı, “İşçi filmleri festivali bu yıl, büyük bir gururla buluşuyor.

Eskişehirlilerle. 10 yıldır işçilerin alın terini yansıttığımız ak yüzlü perde, Eskişehir’de on binlerce seyirciye emeğin mücadelesini göstermeye devam ediyor. Her yılın ayrı bir konusu vardı ama bütün filmlerimiz işçi sınıfının gerçek öyküsünü anlattı izleyiciye” dedi.

Arı, Festivali Eskişehir’de DİSK, KESK, Tez Koop İş, ESMMMO, TMMOB İKK ve Halkevleri tarafında düzenlediklerini, festivalin bu yılki destekçileri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Öğrenci Kollektifleri olacağını vurgulayan Arı, festivalde onlarca kısa ve uzun metrajlı film gösterileceğini söyledi.

Arı, “Atık gelenekselleşen festival yürüyüşümüzle başlayacak programımızın 10. yılını, yitirdiğimiz canlarımıza ithaf ediyoruz.Cumartesi günü saat 17.30’da Adalar Migros önünde buluşup Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ne yapacağımız yürüyüşümüze bütün Eskişehirlileri bekliyoruz. Bizlere destek veren dayanışma içerisinde olan bütün kişi ve kurumlara işçi sınıfının sıcak selamını iletiyoruz. Zulme, sömürüye ve baskılara inat ‘İşimiz gücümüz yaşamak" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması! 1,5 yıl sonra bir ilk yaşandı
Halk TV'de 'AK Parti'nin oyları artıyor' dendi: Yüzler düştü