Bakan Avcı kültür sezonunu açıyor

Esenler'deki kültürel faaliyetleri vatandaşlarla buluşturan Esenler Belediyesi'nin yeni sezon kültür sanat etkinlikleri başlıyor.

Bakan Avcı kültür sezonunu açıyor
Bakan Avcı kültür sezonunu açıyor
GİRİŞ 06.10.2016 12:46 GÜNCELLEME 06.10.2016 12:46

Türk-İslam bilgini Yusuf Has Hacib’in doğumunun 1000. yıldönümü vesilesiyle Esenler Belediyesi, 2016 - 2017 sezonunu bu seçkin isme adadı. Sinemadan tiyatroya, konserden sergiye kadar çok sayıda etkinliğin gerçekleşeceği "Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu"nun açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı yapacak.

Açılış programı öncesi "Şehirler ve Düşünürleri" ile "Orta Asya Müzik Enstrümanları" davetliler için sergilenecek. Kırgız sanatçı Shohret Nur da fuaye alanında dinleyenlere en eski Türk halk çalgılarından "Kopuz ve Rebap Dinletisi" sunacak.

Açılış töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Türk-İslam bilgini Yusuf Has Hacib’i anlatacak. Programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ilçede kültür ve sanata dair yapılan ve yapılacak yatırımlardan söz edecek. Gecenin sonunda ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Esenlerli müzikseverlerle bir araya gelecek. Sanatçı, klarnetiyle kendisini dinlemeye gelenlere keyifli anlar yaşatacak.

Çok sayıda sanatseverin katılacağı ve renkli görüntülerin yaşanacağı Yusuf Has Hacib Kültür Sanat Sezonu Açılış Programı'nda kurumunuzu temsilen bir arkadaşımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız. İlginizi ümit eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.         

Tarih: 07.10.2016 Cuma
Saat : 19.00 - Sergi ve Müzik Dinletisi
20.00 - Açılış Töreni ve Serkan Çağrı Konseri
Yer: Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi Nene Hatun Mah. 1. Kemal Hatipoğlu Caddesi 108. Sokak No:4 / Esenler

 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsveç ve Finlandiya'dan bir Türkiye duyurusu daha! Açıklama düzeltildi
Yazıcıoğlu'nun koruma polisi kazada öldü! Tanık olarak dinlenecekti