Doğan Grubu'ndan Demirtaş'a yalanlama

Doğan Grubu, Selahattin Demirtaş'ın ortaya attığı iddiaların hayal mahsulü olduğunu belirtti.

Doğan Grubu'ndan Demirtaş'a yalanlama
Doğan Grubu'ndan Demirtaş'a yalanlama
GİRİŞ 11.01.2016 18:24 GÜNCELLEME 11.01.2016 23:08
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İstanbul'da düzenlenen kongresinde Doğan Grubu'na yönelik iddialarda bulunmuştu. Demirtaş'ın spekülatif bulunan bu açıklamaları Doğan Grubu tarafından yalanlandı. Yapılan açıklamada, Demirtaş'ın konuşması hayal mahsülü olarak nitelendirildi.

Doğan Grubu'nun açıklaması;

"1. Özelleştirme ihalesi sonucunda 49 yıllığına Grubumuzun işletmesine tahsis edilen Bodrum marinası sözleşmesinin iptali yolunda tarafımıza yapılmış olan tebligata, tamamen hukuki gerekçelerle yapmış olduğumuz itiraz kabul görmüş ve idari karar durdurulmuştur. Sorunun hakkaniyet ve hukuk içinde kalıcı çözümü için görüşmeler sürdürülmektedir.

2. Doğan Yayın Grubunun kurumsal yapısında CEO’luk görevi bulunmamaktadır. Bu konuda kamuoyuna yaptığımız açıklamadan da görüleceği üzere, uzun yıllar medya grubumuzda İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olan Sayın Mehmet Ali Yalçındağ, bu kez, tam yetki ile Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden sorumlu kılınmıştır.

İDDİALAR HAYAL MAHSULÜDÜR

3. İşten atılacak veya alınacak gazeteciler ile iddialar hayal mahsulüdür."

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN İDDİALARI

Selahattin Demirtaş, Doğan Grubu'na şu sözlerle yüklenmişti; Birincisi; ‘Yayın grubunun başındaki CEO’yu değiştirip, bizim istediğimiz kişiyi atayın’ diyorlar. İkincisi;’ 26 kişilik liste vereceğiz. Onları işten çıkarıp, bizim istediğimizi işe alacaksınız.’ Üçüncüsü; ‘Bütün yayınlarınızda AKP lehine ve HDP aleyhinde propaganda yapacaksınız.’ Dördüncüsü ise ‘Ahmet Hakan’ı işten çıkarmayacaksınız, gece gündüz AKP propagandası yaptıracaksınız.’

YORUMLAR 33
 • ali baba 6 yıl önce Şikayet Et
  Buna saz çaldıran Hakan değilmiydi, aralarına kara kedi filan girdi heral. Neyse yesinler birbirlerini.
  Cevapla
 • osman 6 yıl önce Şikayet Et
  Doğan grubunun güvendiklerinin postu serilince grup saf değiştirdi. Paralelin esamesi kalmadı. pkk'nın pili bitti. Doğanada tükürdüğünü yalamak kaldı. Yarın yaslanacak birini bulsunlar yine hükümete en büyük tokadı bunlar atar. Hükümet sırtını bunlara dönmesin.
  Cevapla
 • Kılıç Arslan 6 yıl önce Şikayet Et
  Danışıklı dövüşüyorlar işte ermeni eş başkan ile doğan yalama gurubu .. Al birini vur ötekine..
  Cevapla
 • 0N123 6 yıl önce Şikayet Et
  sesli güldüm :) doğan medyasının ne olduğunu hepimiz biliyoruz. hdpye yalakalıkta sınır tanımadıklarını gayegt iyi biliyoruz. teröristlerle röportaj yapıp vatandaş diye yutturmaya çalıştıklarını gayet iyi hatırlıyoruz. unutmayın hdpyede, doğanada, pkkyada güven olmaz.
  Cevapla
 • Rıza 6 yıl önce Şikayet Et
  "Oylar HDP'ye" diyen Aydın Doğan değildi tabi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Temsilciler Meclisi'nden skandal karar: Eşcinsel evlilik yasa tasarısına onay verdiler
HDP'li Ömer Öcalan'dan Meclis'te skandal sözler: Kürtçe bu ülkenin resmi dili olacak