Kışanak'tan Ekrem Dumanlı açıklaması

Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Diyarbakır'da yaptıkları görüşmenin içeriğini açıkladı.

Kışanak'tan Ekrem Dumanlı açıklaması
Kışanak'tan Ekrem Dumanlı açıklaması
GİRİŞ 25.10.2016 21:04 GÜNCELLEME 25.10.2016 21:18
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Gültan Kışanak, konuşmasının ardından özellikle eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile yaptığı görüşmeye dair soruları yanıtladı.

Komisyon Başkanı Reşat Petek, "Ekrem Dumanlı ile görüşmeniz neyin nesiydi? Gizli miydi, sizin iradeniz dışında mı deşifre oldu, neler konuşuldu? FETÖ'cü önemli yazarlar seçimlerde HDP'ye destek açıklaması yaptı. Bu değişimi ne ile izah edersiniz?" sorularını yöneltti.

Kışanak, gerçekleri kabul etmek yerine, sürekli algı operasyonuyla sanal alemin içinde ülkenin uçuruma doğru sürüklendiğini ileri sürdü.

AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın "Davetsiz misafir mi?" demesi üzerine Kışanak, "Susunuz" diye karşılık verdi.

Gültan Kışanak'a bu görüşmeye ilişkin milletvekillerinden yoğun soru yöneltildi.

Görüşmenin olduğu gün kurum dışında yoğun programları bulunduğunu, özel kalemi ve basın biriminin kendisini arayarak, bu kişilerin 5 dakika belediyeyi ziyaret etmek için çok ısrar ettiğini ilettiğini aktaran Kışanak, şu bilgileri verdi:

"FETULLAHÇILARA SELAM VERMİŞLİĞİM YOK"

"Ben de gazeteciyim. Gazeteci olarak gazeteciyi reddetmek hoş olmaz dediler. Programın kaçta bittiğini sordular, '12.30'da dönerim' dedim. Onlar da o saatte gelmişler. Özel randevu almak, özel görüşme yapmak söz konusu değil. Belediyenin iki giriş kapısı var, biri personel, biri başkanlık ve aynı zamanda protokol girişi. O kapıdan girer misafirler. Belediyemizin gizli saklı başka kapısı yok. Sayın Kılıçdaroğlu, Bekir Bozdağ, Beşir Atalay, Erdoğan, herkesin geldiği protokol ve başkanlık kapısından gelinmiştir. Sır görüşme değildir, kıymetsiz görüşme olduğu için haberi yapmadık. Onlar için kıymetli demek ki haberini yaptı. Görüşmeden 1 gün sonra 'Kışanak'a nezaket ziyareti' diye fotoğrafla haber yapmışlar. Bunu, 1 hafta sonra hükümete yakın medya keşfetmiş. Bunun üzerine algı operasyonu yapılmış. Yalanlar, algı operasyonu üzerine gelecek inşa edemezsiniz. Fetullah, cemaat, bu paralel yapıyla uzaktan yakından ilişkisi olma ihtimali olmayan, selam dahi vermeyen bir insan üzerinden bu algıyı yaratmak isterseniz, sokaktaki insan güler. Benim üzerimden bunun tutma ihtimali trilyonda birdir. Bir kere dahi gazetelerini ziyaret etmemiş, hakkımda defalarca yapılmış provakatif haberleri olan yayın organı.

"DÜŞÜN YAKAMIZDAN" DEMİŞ

Toplam 15 dakika kaldılar, çay içtiler. Belediyeden 3-5 kişi, onlardan da 6-7 kişi vardı. 'Siz, KCK operasyonlarını destekleyen yayınlarınızla barış sürecini sekteye uğrattınız, önünü kestiniz' dedim. 

'Hükümet bizi kandırdı' dedi. Ben de 'Hükümet de FETÖ bizi kandırdı diyor. Arada biz mağduruz, canımıza okudunuz, düşün milletin yakasından' dedim.

Kalkıp gittiler. Hiçbirinizin söyleyemeyeceği sözleri söyledim. Fotoğrafta, o görüşmede kimlerin olduğu var, ben kim olduklarını bilmiyorum, tanımak zorunda değilim. Ekrem Dumanlı'nın, 20 kişinin içinde bana MİT ajanlarının listesini verdiğine inanmak akla ziyan durumdur. 40 yıllık beraberlikleri olanların, 40 dakikalık konuşmayı niye bu kadar dert ettiklerini anlamıyorum. Herkesle görüşürüz, kapımız açık. Sinekten tereyağ çıkar, bu görüşmeden HDP-Fetullah iş birliği çıkmaz. Dumanlı'nın Büyükşehir Belediyesini ziyaret etmesinden ittifak çıkmaz. Sabrı zorlayan yaklaşım içindesiniz."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 36
 • batman 7 yıl önce Şikayet Et
  biz de inandık. bayram değil seyran değil. sözde bir birine düşman iki yapı. fotoğraftaki muhabbete ve gülücüklere bakılırsa kanka gibi duruyorsunuz.
  Cevapla
 • doktor 7 yıl önce Şikayet Et
  BİZ DE İNANDIK.siz onu bizim külahımıza anlatın, belki o inanır.
  Cevapla
 • fatih 7 yıl önce Şikayet Et
  Yedik yaavv..
  Cevapla
 • mehmet niyazi 7 yıl önce Şikayet Et
  Kesin beraber iyi salladik demistir
  Cevapla
 • Ali 7 yıl önce Şikayet Et
  O zaman secimlerde Polis ve jandarm alojmanlari secim sandiklarindan neden Hdp ye oy orani en yüksek cikti!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hizbullah İsrail'in askeri üslerini vurdu
Trump'n suikastçisi kötü nişancı olduğu için lise atış takımına alınmamış