Aydın Doğan, Doğan Medya'ya veda etti

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Medya'ya veda etti. Doğan, yayın grubu bünyesindeki bütün kurumları ziyaret ederek çalışanlara birer konuşma yaptı ve tokalaşarak ayrıldı. Doğan ayrıca, önümüzdeki günlerde devir teslim töreninin yapılacağını söyledi.

Aydın Doğan, Doğan Medya'ya veda etti
Aydın Doğan, Doğan Medya'ya veda etti
GİRİŞ 06.04.2018 19:44 GÜNCELLEME 07.04.2018 01:16
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

Aydın Doğan ilk olarak Posta Gazetesi, Fanatik Gazetesi ve Medyanet'in bulunduğu Trump Towers'a gitti.

Aydın Doğan'ın yanında kızları, Aydın Doğan Vakfı ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi Vuslat Doğan Sabancı da yer aldı.

ÇALIŞANLARLA TOKALAŞTI

Aydın Doğan, çalışanlar tarafından Trump Towers girişinde alkışlarla karşılandı.



Aydın Doğan kendisini dışarıda bekleyen çalışanlara sarılarak tek tek tokalaştı. Dışarıdaki karşılama töreninin ardından Aydın Doğan, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay, Fanatik Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Necil Ülgen ve gazete çalışanlarıyla sohbet etti. Aydın Doğan kısa bir konuşma yaptı.

 

"YORULDUM, KENDİ RIZAMLA SİZLERDEN AYRILIYORUM"

"Bu meslekte 40 yıl gazete sahipliği yapan tek kişi herhalde tek kişi benim" diyen Aydın Doğan, "Yoruldum. Gönlümüzle, kendi rızamızla, hiç bir baskı altında kalmadan sizlerden ayrılıyorum" diye konuştu. Konuşmaların ardından Aydın Doğan çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İKİNCİ DURAĞI HÜRRİYET GAZETESİ OLDU

Aydın Doğan daha sonra Doğan Haber Ajansı, Hürriyet Gazetesi  ve Hürriyet Daily News'in bulunduğu Bağcılar'daki Hürriyet Dünyası binasına geçti.  Aydın Doğan çalışanlar tarafından karşılandı.



Burada düzenlenen törende Aydın Doğan Vakfı ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi Vuslat Doğan Sabancı ve Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da yer aldı.

FİKRET BİLA: BU KARAR HER İKİ AİLE İÇİN DE HAYIRLI OLSUN

Törende konuşan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila "İş ve medya sektörünün iki köklü ailesinin aldığı bu kararın her iki aileye ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

ERTUĞRUL ÖZKÖK: AYDIN BEY BİZE HER GÜN DERSLER VERDİ

Ertuğrul Özkök, "Aydın bey, adalet ve merhamet arasında hep o dengeleri çok hassas bir şekilde kuran patron olarak bize her gün dersler verdi" diye konuştu.

Veda töreninde Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş ve gazetenin yazarları Sedat Ergin, Doğan Hızlan ve Ahmet Hakan da konuştu.

AYDIN DOĞAN: ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DEVİR TÖRENİNİ YAPACAĞIZ

Aydın Doğan ise konuşmasına kuruma emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. Aydın Doğan, Demirören ailesiyle önümüzdeki günlerde biraraya gelerek devir töreni gerçekleştirileceğini kaydetti.

Aydın Doğan, "40 yılda dalgalarla boğuştum, gemiyi batırmamak için çok çile çektim. Gemiyi limana salimen getirmek için uğraştım ve gemi, Türk basınının amiral gemisi olarak salimen limana ulaşmıştı. Hürriyet'ten ayrılırken üzülüyorum ama onurlu bir şekilde gelenlerin de devam ettirmesini diliyorum" dedi.

HELALLİK İSTEDİ

Bütün çalışanlara teşekkür eden Aydın Doğan, hakkını helal ettiğini belirterek helallik istedi. Aydın Doğan çalışanların alkışları arasında Hürriyet gazetesi binasından ayrılarak Kanal D ve CNN Türk'ün bulunduğu Doğan Medya Center'e geçti. 

Buradaki törende de konuşan Aydın Doğan , "Arkadaşlar, bu arkamdaki tabloda 'biz sizi çok sevdik' diye yazıyorsunuz. İnanın ben sizi daha çok sevdim. Çok candan, çok içten sevdim" dedi.

Aydın Doğan son olarak Hürriyet binası önünde çalışanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
devir teslim satış dha
YAZDIR
YORUMLAR 150
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  üm pijamalı patronların sonu budur.Bir zamanların pijamalarıyla gece yarıları hükümet değiştirebilecek kadar demokrat bir adam.Bu nedenle şak şakçıları çok olacaktır.
  Cevapla
 • Kenan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu satılmış heriften kurtuldu türk medyası
  Cevapla
 • irfan 3 yıl önce Şikayet Et
  gidişin olsun gelişin olmasın
  Cevapla
 • Tur.Ka. 3 yıl önce Şikayet Et
  Hadi gözümüz Aydın;)
  Cevapla
 • Makitni 3 yıl önce Şikayet Et
  Cehennemin dibine kadar durma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pandemi sonrası şikayet yağmuru! (23 Ekim 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Bürokratları tehdit eden Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'na verdiği talimatı itiraf etti