TRT 1 Diriliş Ertuğrul 149.bölüm: Hain plan sonrası Ertuğrul kuşatma altında

Yarın TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul 149.bölüm 2.fragmanı yayınlandı. Yeni bölümü izleyenleri şaşırtacak Diriliş Ertuğrul'da yeni karakterler diziye son iki bölüm kala dahil oldu. Peki Diriliş Ertuğrul 149.bölümünde neler olacak? İşte fragmanı ve özeti...

GİRİŞ 22.05.2019 17:01 GÜNCELLEME 22.05.2019 17:01

Diriliş Ertuğrul 149.bölüm 2.fragmanı yine heyecan dolu. Finale son iki bölüm kala Diriliş Ertuğrul'da sular durulmuyor. Osmanlı Devleti için hazırlıklarını sürdüren Ertuğrul Bey düşmanlarını birer birer yok ediyor. "Mazlumlara ve alemi İslam'a karşı sizinde bizimde boyun borcumuz vardır. Hain sizin en yakınınızdadır" diyen Ertuğrul, diğer obalarla birlik olmak ister. Peki 22 Mayıs çarşamba akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul 149.bölümünde neler olacak? İşte yeni bölümünden öne çıkan tüm gelişmeler...

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 149.BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Ertuğrul Bey Albastı’yı öldürdükten sonra abisi Gündoğdu’yu Arıkbuka’nın tuzağından kurtarmış ve obaya dönmüştü. Cenkte ağır yaralanan Turgut iyileşmiş, Ertuğrul Bey ve Gündoğdu’nun da obaya sağ salim dönmesi obayı bayram yerine çevirmişti. Ertuğrul Bey bu mutluluğu perçinlemek üzere daha önce evlilik sözü verdiği İlbilge Hatun ile konuşmuş ve yakın zamanda bu meseleyi sonuçlandırmak istediğini bildirmişti.
 
Ertuğrul Bey ve İlbilge evlenecek mi?
 
Abisinin öldürülüşünü hazmedemeyen Sırma Arıkbuka ile iletişime geçip işbirliği yapmak istediğini söylemişti. Bunun üzerine Arıkbuka, Ertuğrul Bey’in Berke Han’ın adamlarıyla buluşacağı yeri öğrenmiş ve Ertuğrul Bey’e tuzak kurmuştur.
 
Ertuğrul Bey bu tuzaktan kurtulabilecek mi? Sırma ve Arıkbuka’nın hain işbirliği sonucunda neler olacak?

Diriliş Ertuğrul Yeni Bölümü

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDEN TAHMİNLER

Yeni bölüm fragmanlarında izlediğimiz gibi bu bölümde Ertuğrul yeni bir yere ayak basar ve oraya göç gerçekleşebilir. Gerçekte tarih akışına göre giden Ertuğrul'da göç edilen yerde Ertuğrul yaşamını bitirip yerine Gündüz geçebilir. 

 

 

Ertuğrul ve alpleri oradan kurtulduktan sonra tekrar Berke Han'a gitmek için harekete geçerler. Fakat Arıkbuka'yı öldüremezler.

Hatırladığınız gibi Ertuğrul Bey Arıkbuka'nın tuzağına düşmüştü. Lakin Ertuğrul önceden tedbirini almış olabilir ve Gündüz ile Bamsı onu kurtarmış olabilir. Gördüğünüz gibi Ertuğrul'un yanında Gündüz var.

Denizin kıyısında babasıyla konuşan Gündüz Alp "Bir gün bizde gemilerimizi denizlere sürebilecek miyiz?" sözüyle tekrardan Osmanlı'nın mesajları veriliyor.

Diriliş Ertuğrul 149.bölüm

Berkehan’ın yanında bir casus var. Bu casus sayesinde Arukbuka Ertuğrul’a birçok tuzak kurdu ve onu ablukaya aldı. Şimdiye kadar amacına ulaşamamış olsa da bu işin peşini bırakmayacak. Ertuğrul şimdiye kadar bütün tuzakları önceden anlayarak gerekli önlemleri aldı. Çünkü Berkehanın ona bir oyun yapacağını biliyordu. Bu olaydan da eli boş dönen Arukbuka, casusuna yeni haberler uçuracak. 

Osmanlı Devleti için hazırlıklarını sürdüren Ertuğrul Bey düşmanlarını birer birer yok ediyor. "Mazlumlara ve alemi İslam'a karşı sizinde bizimde boyun borcumuz vardır. Hain sizin en yakınınızdadır" diyen Ertuğrul diğer obalarla birlik içine girmek ister.

Obasına geri dönen Ertuğrul Bey yolda tuzağa düşürülür. Büyük bir cenk başlar ve Arıkbuka'nın adamları bertaraf olur.

Albastı öldükten sonra obada yeni bir bey seçilmek istenir. Fakat İlbilge Hatun'un üzerinde büyük bir oyun vardır. Bu oyunu Ertuğrul'un abisi Gündoğdu Bey bozacaktır.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 149.BÖLÜM FRAGMANLARI

ERTUĞRUL NASIL ÖLECEK?

Diriliş Ertuğrul’da finale yaklaştıkça tansiyon artacak. Dizi yeni sezonda Diriliş Osman yada buna benzer bir isimli ekranlara gelecek. Yeni sezonda ise başrol Osman Bey olacak. Tabi bu hikayenin değişeceği ve dizide zaman kaymasının olacağını gösteriyor. Ertuğrul 150. Bölümle ölecek. Ölüm nasıl olacak bilinmez, belki kılıç darbesiyle ölecek yada zaman kayması yaşanıp 93 yaşında yatağında ölecek. 

BURAK ÖZÇİVİT'TEN DİRİLİŞ OSMAN HAZIRLIĞI! YENİ İMAJI DİKKAT ÇEKTİ

Gelecek sezon Diriliş Osman'da Osman Gazi karakterini canlandıracak olan Burak Özçivit'in uzun saçlı hali paylaşımı takipçilerinin dikkatini çekti.

Burak Özçivit, imaj tazeledi. Birçok takipçisi tarafından yakışmadığı iddia edilen uzun saçlarını kesen Özçivit, yeni haliyle takipçilerinin büyük beğenisini kazandı. Özçivit'in bir takipçisi paylaşıma, "Uzun saç gerçekten sana yakışmıyor Burak. Bu şekilde çok daha yakışıklısın." yorumunu yaptı.

Burak Özçivit Diriliş Osman

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İran'da 5,8 büyüklüğünde deprem! Van'da da hissedildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada da zirvede! İşte en çok takipçili Devlet Başkanları