Acun Ilıcalı, bir kez daha davalı durumuna düştü: Demet Sağıroğlu'dan...

Ünlü sanatçı Demet Sağıroğlu, seslendirdiği ''Arnavut Kaldırımı'' isimli müzik parçasını izinsiz şekilde defalarca kullandığı şikayetiyle Acun Ilıcalı'ya dava hamlesinde bulundu. Demet Sağıroğlu, dava dosyasının uzlaşma bürosuna gönderilmesine rağmen yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı'yla uzlaşmak istemedi, hem maddi hem de manevi haklarının ihlal edildiğini belirterek açtığı tazminat davasında ısrarcı oldu.

Acun Ilıcalı, bir kez daha davalı durumuna düştü: Demet Sağıroğlu'dan...
Acun Ilıcalı, bir kez daha davalı durumuna düştü: Demet Sağıroğlu'dan...
GİRİŞ 19.07.2019 10:24 GÜNCELLEME 19.07.2019 10:24
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Demet Sağıroğlu, 1994 senesinde piyasaya sürdüğü Arnanvut Kaldırımı adlı müzik parçasını ünlü medya patronu Acun Ilıcalı'nın izinsiz olarak defalarca kullandığı şikayetini ileri sürerek dava girişimine kalkıştı. Ünlü sanatçı Demet Sağıroğlu, Acun Ilıcalı'nın TV8 kanalında yayınlanan ''Rising Star, O Ses Türkiye ve O Ses Çocuklar'' isimli yarışma programlarından kendisinden izinsiz olarak şarkısının kullanıldığı iddiasını ortaya attı ve hukuki yola başvurup yasal işlem başlattı. 

 

 

Kadın'da rol alan Özge Özpirinççi'den veda gönderisi: Herkes yanlış anladı!

Sabah'ın aktardığı bilgi doğrultusunda; Şarkıcı Demet Sağıroğlu'nun savcılığa gidip yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı'yı ihbar etmesinin ardından Acun Medya'ya ilişkin ‘’Fikri Sinai Haklar Kanunu'na muhalefet’’ suçu gerekçesiyle tazminat davası işlemi başlatıldı.

 

 

Arnavut Kaldırımı isimli müzik parçasıyla bir dönem büyük çıkış yakalayan ve aradan yıllar geçmesine rağmen hala keyifle dinlenen Demet Sağıroğlu'nun Acun Ilıcalı için açtığı şikayet dilekçesinde, TV8 kanalında hukuk kurallarına aykırı olarak şarkısının defalarca izinsiz kullanıldığını ifade etti. 

Gerek maddi gerekse manevi haklarının ihlal edildiğinin özellikle altını çizen Demet Sağıroğlu, dava hamlesi gerçekleştirerek 15 bin TL'lik tazminat istedi. TV8 yetkilisi, Demet Sağıroğlu'nun haklarında yaptığı suçlamayı kabul etmezken, dava dosyası da uzlaşma bürosuna gönderildi. Fakat Demet Sağıroğlu uzlaşma seçeneğini reddederek açtığı tazminat davasında ısrarcı oldu.

demet sağıroğlu acun ılıcalı

ETİKETLER
acun ılıcalı
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • emre 1 yıl önce Şikayet Et
  Paran mi bitti demet
  Cevapla
 • Tulay 1 yıl önce Şikayet Et
  Sacmalama be denet hn..kendinivdusuruyosun..bölmüş şarkını amatör insanlar seslendirmissse..güncemden düştün diye gündem oluşturmaya çalışma.. şarkını seslendirip seni hatırlatıyorlar işte.. Her unlu acun beyin yarışı kadar adam gibi adam olsa...15 bin tl lik tazmiva güldürme...
  Cevapla
 • Asdfg 1 yıl önce Şikayet Et
  Reklam kötüsü olmaz
  Cevapla
 • gokhan 1 yıl önce Şikayet Et
  ben acunun yerinde olsam çok muhim birşey oldugunu söyleyip herkesi biryere toplarım.sonra yüksek biryere çıkarım yanımada 10 çuval para alırım yukardan aşşağıya boşaltırım çuvalları herkes alacağını alsın benı rahat bıraksın derim
  Cevapla
 • Str 1 yıl önce Şikayet Et
  15 bin nedir yahu o avukata gider zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP İzmir il binasına yapılan saldırıya peş peşe tepkiler geldi
Başkan Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi'ne katıldı