Mehmet Soysal Hürriyet'teki görevinden ayrıldı

Hürriyet üst yöneticilerinden, Mehmet Soysal ve Bülent Ayanoğlu görevlerinden ayrıldı

Mehmet Soysal Hürriyet'teki görevinden ayrıldı
Mehmet Soysal Hürriyet'teki görevinden ayrıldı
GİRİŞ 03.09.2019 09:43 GÜNCELLEME 03.09.2019 09:43

Hürriyet Gazetecilik (HURGZ), şirket bünyesinde İcra Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mehmet Soysal'ın bugün (2 Eylül) itibariyle görevlerinden ayrıldığını açıkladı.

Hürriyet tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, Soysal'ın şirketteki Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin ise devam ettiği kaydedilirken, Dijital İçerik İşlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Bülent Ayanoğlu'nun da bugün itibariyle İcra Kurulu Üyeliği'nin sona erdiği ifade edildi.

Mehmet Soysal'ın görevden alınacağı geçtiğimiz ağustos ayında basında 'iddia' olarak yer almış, aynı haberlerde Soysal'a yakın isimlerden Bülent Ayanoğlu’nun da izne çıkarıldığı hatırlatılmıştı.

Mehmet Soysal kimdir?

Mehmet Soysal, 1964 tarihinde Elazığ‘da doğdu. Üniversitede Kamu Yönetimi ve Sinema-Televizyon eğitimi aldı. Daha sonra ABD‘de California eyaletinde kurulu bulunan uzaktan eğitim faaliyetlerini sürdürmekte özel bir üniversite olan Preston University‘de Siyaset Bilimi eğitimine devam etti.

Soysal, 1983 yılında Türkiye Gazetesi‘nde gazeteciliğe başladı. Meslek hayatını 1992 yılından itibaren TGRT TV’de devam ettirdi. 3 ayrı kitap yazdı ve çeşitli belgeseller hazırladı.

2010 yılındaki Beşiktaş Kongresi’nde başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören yönetiminde Mehmet Soysal, Beşiktaş’ın yeni yönetim kurulu üyesi oldu. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

1999 ile 2010 yılları arasında TGRT ve TGRT Haber‘de 12 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

2014 – 2016 yılları arasında iki yıl boyunca Vatan gazetesinde çalıştı. 12 Mart 2016 tarihinden itibaren Milliyet‘te köşe yazıları yazmaya başladı.

22 Nisan 2016 tarihinde Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi

Mehmet Soysal, 1993 yılında evlendi. 18 yıl evli kaldıktan sonra boşandı, görev yaptığı spiker Seçil Erus ile 2011 yılının kasım ayında evlendi. Nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Nikah şahitliklerini ise Beşiktaş Kulübü başkanı Yıldırım Demirören ve babası Erdoğan Demirören, iş adamı Yılmaz Ulusoy yaptı.

Kitapları :
2005 – Yılmaz Ulusoy/Yılmayan Bir Adamın Öyküsü
2004 – Yılmaz Ulusoy/Yılmayan Bir Adamın Öyküsü
2001 – Başbaşa / Olayların ve Düşüncelerin Örgüsü

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mercedes GLC yeni tasarımıyla Türkiye'de satışta! İşte fiyatı
Uyarı yapıldı: Lapa lapa kar geliyor: İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli bu tarihte donacak!