İslam'ın amentüsü animasyon oldu

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.

GİRİŞ 18.10.2019 18:34 GÜNCELLEME 22.10.2019 11:33

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

ANİMASYONU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

BESMELENİN ÖNEMİ

İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘İlk Söz’ hikayesinin animasyon filminde, Besmelenin önemi ve faydaları anlatılıyor.

Çocuklara faydalı olabilmenin koşullarını kavratan animasyon film; “Besmele nedir? Besmelenin önemi nedir? Besmele ile işler kolaylaşır mı? Bir işi kolaylaştırmanın yolu nedir? Bir işe başlamadan önce ne söylenmeli? Yemek yemeden önce ne yapılması gerekir?” sorularına cevap veriyor.

‘İlk Söz’ hikayesinin animasyon filminde, bir işi tam yapmanın, ona değer katmanın ilk şartının besmele olduğu, işi sağlama almanın Allah’ın adıyla olduğu ve böylece işin düzen bulduğu, işin sonunda ise Elhamdülillah ile şükretmenin doğru olacağı çocuklara yalın bir dille aktarılıyor. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
15 ili kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Ayasofya'da Fetih suresi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi konuşma