Müge Anlı'ın tepkisi ağır oldu: Kendisini topa tutanlara isyan etti...

Müge Anlı, sunuculuğunu üstlendiği programda telefon ile bağlanan bir kadını Zazaca konuşmasından ötürü canlı yayından alması büyük tepkilere neden olmuştu. Bilhassa sosyal medya platformunda konuya yönelik sert eleştiriler çığ gibi büyürken, Müge Anlı geri adım atmayarak özür dilemeyeceğini üzerine basa basa vurguladı.

Müge Anlı'ın tepkisi ağır oldu: Kendisini topa tutanlara isyan etti...
Müge Anlı'ın tepkisi ağır oldu: Kendisini topa tutanlara isyan etti...
GİRİŞ 02.11.2019 09:59 GÜNCELLEME 02.11.2019 09:59
Bu Habere 208 Yorum Yapılmış

ATV ekranlarında uzun yıllardır yayın maratonunu sürdüren Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı, program esnasında yaptığı davranıştan ötürü kamuoyunun eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına telefon ile bağlanan bir kadının Zazaca konuşması üzerine sunucunun canlı yayından alması sonucunda sosyal medya platformu aracılığıyla çok geçmeden isyan bayrakları kaldırılmıştı.

 

 

Zazaca konuşan kadının canlı yayın esnasında sansüre uğramasının ardından Twitter üzerinden kullanıcılar tarafından tepkiler ağır bir şekilde dile getirilerek 'Zazalardan Özür Dile' adı altında etiket açılması ortamı giderek hararetlendirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da Müge Anlı'nın programda uyguladığı sansüre şiddetle karşı çıkarak 'özür dile çağrısı' gerçekleştirmişti. Müge Anlı ise anlaşılmayan bir dille konuşmasından ötürü canlı yayından aldığı Zaza kadından özür dilemeyeceğinin özellikle altını çizerek son noktayı koydu.

müge anlı

 

 

Sunucu Müge Anlı, ‘Özür dile' diyorlar, ben özür dilemem! Neden dilemem biliyor musunuz; çünkü bir şey söylemedim. Benim Zazalara karşı bir şey söylemem bir kenara söyletmem de zaten.’ şeklinde ifadelere yer vererek kendisini savundu.

Kendisi hakkında yapılan ardı arkası kesilmeyen sert eleştiriler karşısında izleyicilerin empati yapmaları gerektiğini ve yardım etmekten başka hiçbir amaç gütmediğini vurgulayan Müge Anlı; "Keşke ben bu dili bilseydim ama bu durumun benimle de alakası yok, Yukarıda rejinin bilmesi lazım ama burası Birleşmiş Milletler değil. Burada her dilden tercüman yok yani. Keşke böyle bir imkanımız olsaydı. Bu Zazacaya karşı yapılmış bir şey değil. Biz Türkçe yayın yapıyoruz. Önceden planlanmış bir şey olsaydı yine tercüman tutardık. Yarın bir gün bir şey söylese, kurumlarımız hakkında olumsuz konuşsa bu sefer de "Böyle konuşturttunuz" diyeceksiniz. Ne yapabilirim? Siz kendinizi benim yerime koyun. Empati denilen şey budur yani. Şu insanlara yardım etmekten başka ne gibi bir gayemiz var?" sözlerini kaydetti.

YAZDIR
YORUMLAR 208
 • Yavuz 7 ay önce Şikayet Et
  Zazalar Selcuklunun Kurucularidir. göcmen kirintilari sadece cahilliklerini sergiliyorlar. Ülkemize yanasma gelenler önce Ülkemizin tarihini ve Zazalarin kim oldugnu ögrensin. Zaza demek Türkün kalkani,migferi demektir.
  Cevapla
 • Mehmet Erşan 8 ay önce Şikayet Et
  Ben konuyu bilmiyordum yeni öğrendim ve Müge Anlı'nın haklı olduğuna karar verdim. Tercüman yoksa ne yapsın, küfür etse, ülkemize laf söylese daha kötü.
  Cevapla
 • mir oguz 8 ay önce Şikayet Et
  seni vandaki erciş depremine verdigin tepkiden dolayı asla affetmedik kafatası milliyetçisi müge hanım
  Cevapla
 • Cengo 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar boş işler kimseye faydası yok..
  Cevapla
 • Sen 8 ay önce Şikayet Et
  Sus
  Cevapla
 • Abdi 8 ay önce Şikayet Et
  Her dil bir insandır. En azından nezaketen işi tatlıya bağlayabilirdi. Yok müge omurgalıymış yok taviz vermedi. Zaza ve kürtler 20 milyon nüfusa sahipler türkiyede. Azınlık değiller. Almanyada biz türkler azınlık olduğumuz halde almanca bilmeyen bir türk kadın alman kanalına tercüman vasıtasıyla bağlanıyor.
  Cevapla
 • Ah Abdi Ah 8 ay önce Şikayet Et
  Sen gercekten Abdisin be kardesim, Yani müge anli BM de oldugu gibi her ülke vatandasi icin bir tercüman hazirda bulundursun diyorsun, yani 255 tercuman !!! Abdi Allah ailene kolayliklar ve çooook sabir versin diyorum.
  Cevapla
 • Adem 8 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim lafa geldimi bin yildir bu topraklarda yaşiyoruz demesini bilenler, kusura bakmasinlar ,,bin yildir Yaşadigin ülkenin ana dilini ne zaman ögrenmeyi düşünüyorsunuz. Amerikada ingilizce almanyada almanca vs ne kadar dogal ve normal ise türkiyede türkce konuşmaktan dogal ne olabilir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Konut ve otomobilde fiyat oyununa izin yok! Bu hafta başlıyorlar
Avrupa ülkesinden 2 günde 270 bin kişi için karantina kararı!