Hürriyet'te Ahmet Hakan dönemi

Ahmet Hakan 71 yıldır Türk basınının öncüsü Hürriyet gazetesinin yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Hürriyet'te Ahmet Hakan dönemi
Hürriyet'te Ahmet Hakan dönemi
GİRİŞ 06.11.2019 16:04 GÜNCELLEME 06.11.2019 16:08
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Hürriyet’in tarafsız, bağımsız çizgisinin korunacağını söyleyen Ahmet Hakan, yeni dönemle ilgili olarak hedefini şöyle açıkladı: “Hedefimiz Hürriyet’in güçlü markasını daha da yukarıya taşımak olacaktır.”

 

DEMİRÖREN AİLESİ’NDEN TAM DESTEK

Demirören Medya Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Başkan Vekili Meltem Demirören Oktay ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demirören, Hürriyet’te yeni dönemle ilgili olarak bir mesaj yayınladılar.

 

Mesajda “Hürriyet’in yeni Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın Hürriyet markasına büyük katkı vereceğine inanıyoruz” denilirken Hürriyet’in eski Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi.

AHMET HAKAN KİMDİR?

Gazeteci-yazar. televizyon programcısı ve sunucusu. 11 Ağustos 1966, Yozgat doğumlu. Soyadı Coşkun. Kitapları ve gazete yazılarında Ahmet Hakan imzasını kullandı. Müftü bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. Babasının görevi gereği yurdun değişik yerlerinde ikamet etti. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Edebiyat Bölümünde okudu. İletişim Fakültesi mezunudur. 1987’de Zaman gazetesinde muhabir olarak mesleğe başladı. 1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT'de çalıştı. Burada Ömer Lütfü Mete ile “Yankı” isimli haber programını hazırladı. 1990’dan itibaren çeşitli televizyon kanallarının haber merkezlerinde çalıştı.

AHMET HAKAN'IN KANAL 7 DÖNEMİ

Ahmet Hakan, Kanal 7'nin kuruluş aşamasında kadroya dahil oldu. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7’nin haber merkezini yönetti, ana haber bültenleri ile oldukça ilgi gören "İskele Sancak" programını hazırlayıp sundu. 

Ahmet Hakan, üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi’nde yayınlandı. İlk yazarlık serüvenine Yeni Şafak'ta başladı. 2001’den itibaren Kanal 7’deki görevinin yanı sıra Sabah gazetesinde köşe yazıları yayımladı. 2004 yılında Kanal 7 ile yollarını ayırdı. 2005 yılından itibaren TV söyleşilerini CNN Türk kanalında “Tarafsız Bölge” programıyla, köşe yazarlığını Hürriyet gazetesinde sürdürdü. Konuklarıyla yaptığı söyleşileri yayıma hazırlayıp kitaplaştırdı. 

Ahmet Hakan son olarak 71 yıldır Türk basınının öncüsü Hürriyet gazetesinin yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu.

 

YORUMLAR 22
 • mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  hayırlı olsun! iyi şeyler olur diye düşünüyorum!
  Cevapla
 • müslüm 3 yıl önce Şikayet Et
  aha simdi hürriyet okunur
  Cevapla
 • k o c 3 yıl önce Şikayet Et
  vallaha Ahmet Hakan'ın bizlere ihanet ettiğini hiçbir zaman düşünmedim düşünmüyorum da geçen dönemlerde millet yararına bir yerlere gelebilmesi bakımından yazmış olmalı beğenmediğimiz yazıları
  Cevapla
 • Bekir 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun. Demirörenler Aydın Doğan gibi değil elindekş medya organlarını silah gibi kullanmıyorlar en azından şimdilik
  Cevapla
 • Aystgn 3 yıl önce Şikayet Et
  Ahmet hakan demek kıvırmakta yılanın bile ayak uyduramadığı adam demek..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
"Rusya, Tel Rıfat ve Ayn el Arab'a askeri güç gönderdi" iddiası
Ayçiçek yağı indirime girdi: Tarım Kredi Marketlerde Aralık ayı indirimleri başladı