Bildirici'nin cinsel ürün satanlara göz yumduğu ortaya çıktı!

RTÜK üyeliği düşen Faruk Bildirici’nin ekranlardan sahte cinsel ürün ve bitkisel ilaç satanlara göz yumarak desteklediği ortaya çıktı.

Bildirici'nin cinsel ürün satanlara göz yumduğu ortaya çıktı!
Bildirici'nin cinsel ürün satanlara göz yumduğu ortaya çıktı!
GİRİŞ 02.06.2020 11:01 GÜNCELLEME 02.06.2020 11:02
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Ekranlardan sahte ürün pazarlaması, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun en çok mücadele ettiği konuların başında geliyor.

 

Haftalık toplanan RTÜK, neredeyse her kurul toplantısında halkı kandıran yayıncılara ceza üzerine ceza veriyor.

ÜYELERİN KARŞI OYLARI CESARETLENDİRİYOR

 

Genellikle uydu kanalları üzerinden yayın yapan sözde televizyonların tek amacı yalan beyanlarla vatandaşları dolandırarak milyonlarca liralık haksız kazanç elde etmek.

RTÜK’ün internet sayfasından yayınlanan Üst Kurul kararları incelendiğinde açıkça görülüyor ki, muhalefet kontenjanından seçilerek görev yapan Faruk Bildirici gibi bazı üyeler bu tip yayıncıları cesaretlendiriyor.

Her şeye muhalif sözde Ombudsman Faruk Bildirici’nin tutumuyla cesaretlenen sahtekârların, verilen cezalara karşı açtıkları davalarda bu karşı oyları emsal gösterdikleri öğrenildi.

ESKİ ÜYE BİLDİRİCİ'DEN TAM DESTEK

3 buçuk ay gibi kısa bir süre RTÜK Üyesi olan Bildirici, bu kısa zaman zarfında katıldığı toplantılarda tam 51 kez diğer Üyelerin ceza verme iradelerinin aksine oy kullandı.

Uzman raporlarında DORUK TV, EVİN TV, SILA TV, METRO RTV, KANAL C, GALA TV,  HAZAN TV, 365 gibi ilginç isimlerle yayın yapan televizyonlardan satılan sahte ürünlerin yalan beyanla cinsel performansı artırdığı ve cinsel sorunlara çözüm olduğu şeklinde pazarlandığı açıkça ifade edilirken Bildirici bu raporlara karşı çıktı.

“Orjinal Viagra 100 Adet Performans + 2 Kutu Bayan Damla+2 Kutu … Krem, 0216 277 73 .., 99.90 TL + Kargo Bedava" “Damlamız Bayan Azdırır, Performans Arttırır, .., 50 Alana 50 Bedava, 2 Kutu Krem Bedava, 90 Dakika …” şeklinde sözlü ve yazılı ifadelerin geçtiği yayınlardan rahatsız olmayan Bildirici, RTÜK’ün diğer Üyelerinin karşısında yer aldı.

Tam 51 kararın son cümlesi şu şekilde sona eriyor:  

“Üst Kurul Üyesi Faruk BİLDİRİCİ’ nin karşı oyu ve oy çokluğu ile karar verildi.”

Oysa ki, yasaya göre sağlık beyanıyla sahte ürün satışı yasak.

Faruk Bildirici’nin 6112 sayılı Kanun'un 8’inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde... takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına... yer verilemez..." hükmünü ihlal eden kanallara neden göz yumduğu merak ediliyor.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Aydın Boğa 2 ay önce Şikayet Et
  Adamın cinsel gücü zayıfsa ne yapsın... Tabii ki inanacak böyle sahtekarlıklara...
  Cevapla
 • temel 2 ay önce Şikayet Et
  her zaman derim bu rtuk birilerini koruyor gøz yumuyor adamlar zengin oldumu gøz boyama ceza veriyorlar bu ilac yada ne oldugu belli olmayan seyler tv nerde ise gece gunduz var iken eger rtuk gørmedik etmedik haberim yok der ise gørevi køtuye kullaniyor demek bence insanlara verilen zarari onlar ødeyecek bence halk olarak rtuke tlf etip sikayet etmek yerine face yada haber yerleri var orda yazin sen oraya tlf etsen de birileri bu dolandiricilari koruyor bunlarin icin de rtuk var yada kør yada silerine gelmiyor ceza bence devlet baska bir sistem ile rtuk de calisanlari konrol edecek gørevi yapmayan atilacak bir de bakacaksin hep hayir diyen hangi kanala yada hangi seye hayir diyor
  Cevapla
 • Almancı 2 ay önce Şikayet Et
  Yayın yapan kanallara ve ürün tacirlere kazandığının mislini ceza yazacaksın. Başka çare yok!
  Cevapla
 • ati 2 ay önce Şikayet Et
  her taşın altından malum parti ve onun figuranları çıkıyor.
  Cevapla
 • cetin 2 ay önce Şikayet Et
  bunun da vardir bodrumda gecekondusu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa'da yine manşet Erdoğan. Eski günlerin ihtişamını getiriyor
Okulların açılmasıyla ilgili Mehmet Ceyhan'den beklenen açıklama