LAVANTA BAHÇELERİNDEN EŞSİZ GÖRÜNTÜLER DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta Türkiye'nin en güzel köşelerinden biri Denizli'nin lavanta bahçelerini ekranlara getiriyor. Harika bir manzara bulunan kentte renkler adeta bir kartpostalı andırıyor. Muazzam manzaralara sahip kentin renkli köşelerini bu hafta sakın kaçırmayın.

LAVANTA BAHÇELERİNDEN EŞSİZ GÖRÜNTÜLER DÜNYAYI GEZİYORUM’DA
LAVANTA BAHÇELERİNDEN EŞSİZ GÖRÜNTÜLER DÜNYAYI GEZİYORUM’DA
GİRİŞ 24.07.2020 17:26 GÜNCELLEME 25.07.2020 16:22

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Anadolu’nun önemli bölgelerini karavanla geziyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Denizli’deki serüvenine kaldığı yerden devam ediyor.

 

 

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum İstanbul ve çevre illerde yer alan önemli noktalardan izleyici karşısına çıkacak. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta muhteşem doğası, köklü tarihiyle Denizli’deki keşfini sürdürüyor. Dünyayı Geziyorum ekibi Denizli’de ilk olarak balon turuna çıktı. Pamukkale’nin benzersiz manzarasını balonla gökyüzünden izleyen Özlem Tunca gördükleri karşısında hayranlığını gizleyemedi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin eşlik ettiği yolculukta dünyanın eşsiz doğa harikalarından olan travertenleri ve bölgenin tarihi üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki durağı görenleri kendisine hayran bırakan lavanta bahçeleri oldu. Hem görsel bir şölen oluşturan hem de oldukça şifalı olan lavanta tarlasını gezen Özlem Tunca, daha sonra lavanta balının tadına baktı. Denizli’nin kekiğinin meşhur olduğunu duyan Dünyayı Geziyorum ekibi Avni Örki’yle birlikte soluğu kekik tarlasında aldı. Birçok derde şifa olan kekiğin faydalarını üreticisinden öğrenen Özlem Tunca duydukları karşısında çok şaşırdı.

 

 

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak şelalesi ve travertenleriyle her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Kaklık mağarasını gezdi. Termal suların aşındırarak oluşturduğu bu benzersiz mağarayı dolaşan Dünyayı Geziyorum ekibi manzaranın tadını çıkardı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum resmi sosyal medya hesapları  

Youtube: esirgenc 

Twitter ve İnstagram: @dunyayigeziyor 

Facebook: dunyayigeziyorum 

 

ETİKETLER
kanal7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ülkenin parti liderleri teklifte bulundu... Türkiye ile ortak ordu kuralım
2020'de hangi ülkeler salgına rağmen büyüdü?