Peygamberimize hakaret sonrası Payitaht Abdülhamid Han'ın videosu tekrar gündemde

İslam'a düşmanlığıyla bilinen Fransa, sözde Peygamber Efendimiz'e ait bir karikatürü devlet binalarında yayınlanmıştı. Müslümanları kışkırtmak için ellerinden geleni yapan Fransa'nın bu skandal provokasyonundan sonra sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasına giren Payitaht Abdülhamid Han'ın Fransız sefiri ile yaptığı konuşma güne damga vurdu.

GİRİŞ 27.10.2020 00:46 GÜNCELLEME 27.10.2020 00:46
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Fransa'da bir öğretmen derste öğrencilerine Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'e ve İslam'a hakaret içeren karikatürlerini göstermiş ve 16 Ekim'de başı kesik halde ölü bulunmuştu. Olayın ardından Fransa'da Müslümanlara yönelik baskılar arttı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Müslümanları hedef gösteren açıklamalarda bulunmuş, İslami radikalleşme ve terörle mücadeleyi yoğunlaştıracağını söylemişti. Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler, devlet kurumlarına ait binalara yansıtılmıştı.

Fransa’nın Hazreti Muhammed’e hakaret eden bir öğretmenin şüpheli ölümü sonrası Müslümanları hedef alıp, Peygamberimize hakaretin dozunu artırması sosyal medyada büyük tepki gördü.

Payitaht Abdülhamid dizisinde bir sahnede Fransa'nın peygambere hakareti sonrası yaşanan gelişmeler böyle anlatıldı.

 

 

YORUMLAR 3
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  El Muzaffer daima... İnşallah.
  Cevapla
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdülillah Abdulhamid'ler her daim vardır ve var olacaktır. Biz bu yoldayız, lakin layık bir yolcu olabiliriz inşaallah.
  Cevapla
 • Ateş 3 yıl önce Şikayet Et
  Şükürler olsun Allah ıma Hamd olsun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Teleferik kazasının sebebi açıklandı. Adalet Bakanı Tunç: 13 kişi için gözaltı kararı
Bakanlıktan CHP'li Yavuzyılmaz'ın teleferik iddialarına yalanlama