Diriliş Ertuğrul'la geniş kitleyi kendine hayran bıraktırmıştı! Engin Altan'dan şaşırtan itiraf

TRT1’de izleyenlere görsel şölen sunmaya hazırlanan Barbaroslar’la ekrana dönüş yapacak Engin Altan Düzyatan çarpıcı açıklamalara imza attı. Barbaroslar için dönemin koşullarını aktaran çeşitli kaynaklardan yararlanıp binlerce sayfa okuma yaptıklarının özellikle altını çizdi. Barbaroslar'da başarı yakalamak için tempolu biçimde çalışan Engin Altan Düzyatan, yaklaşık 10 aydır çok ağır spor yaptığını sözlerine ekledi.

Diriliş Ertuğrul'la geniş kitleyi kendine hayran bıraktırmıştı! Engin Altan'dan şaşırtan itiraf
Diriliş Ertuğrul'la geniş kitleyi kendine hayran bıraktırmıştı! Engin Altan'dan şaşırtan itiraf
GİRİŞ 03.05.2021 22:03 GÜNCELLEME 03.05.2021 22:03
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

TRT1’de ekran macerasına atılacak Barbaroslar projesi, Osmanlı İmparatorluğu’nda 15.yüzyılın sonlarında yaşanan gelişmeler izleyicilerle etkili bir üslupla paylaşılacak. Dönemin şartlarını gözler önüne serecek bütün ayrıntılar için hassasiyet içerisinde faaliyetler yürütülürken Engin Altan Düzyatan seyircileri yakından ilgilendirecek mühim açıklamalar gerçekleştirdi. Oruç, İshak, İlyas ve Hızır reislerin Akdeniz’deki serüveninin konu olarak işleneceği Barbaroslar yapımının başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan aylardır çok özel bir çalışmada bulunduklarını vurguladı.

 

Yönetmenlik koltuğunda Doğan Ümit Karaca’nın oturduğu ve Es Film imzasıyla TRT1 kanalında hafızalara kazınacak dakikalar yaşatmaya hazırlanan Barbaroslar dizisinin oyuncusu Engin Altan Düzyatan prodüksiyonun büyüklüğüne dikkati çekti.

''4 BİN - 5 BİN SAYFA OKUMA YAPMIŞIMIZDIR''

Barbaroslar setinden ayrıntılı bilgileri Gazeteci Birsen Altuntaş, tv100’deki haberinde paylaştı. Engin Altan Düzyatan, dizide üstleneceği Oruç Reis’in dışında şimdiye dek dönemi anlatan birçok farklı kaynaktan Barbaros Hayrettin ile ilgili de kitaplar okuduğunu belirtiyor. “Yaklaşık 4 bin – 5 bin sayfa okuma yapmışızdır” sözlerini kaydeden Engin Altan Düzyatan, bununla birlikte fiziksel olarak da kendisini sıkı bir şekilde rolüne hazırladığını dile getiriyor.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN: ''YAKLAŞIK 10 AYDIR ÇOK AĞIR SPOR YAPIYORUM''

Barbaros diziyle kameralar karşısına geçecek Engin Altan Düzyatan, “Yaklaşık 10 aydır çok ağır spor yapıyorum. Bütün ekip arkadaşlarımız da öyle… Deniz üstünde sürekli idmanlı olmamız lazım. Ama tabii bu iş o kadar etkileyici ki, kendi içinde… Görmediğimiz, şahit olmadığımız bir dönem ve gerçekten çok büyük bir prodüksiyon… İşin deniz tarafına dair hiç görmediğimiz bir tarafını da göreceğiz. Bizim daha önceden çekilmiş bu tarzda büyük bir işimiz yok aslında… Bu ilk işimiz… Çok bilinmezlerle dolu bir yolculuğa çıktık ama çok güzel ekipler kuruldu. Gerçekten çok çok iyi gidiyor. İşinin ehli birçok insanda anlaşıldı ve insanlarla başladık bu yüzden çok keyifliyiz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

YORUMLAR 47
 • Adige 3 yıl önce Şikayet Et
  Ertuğrulu zihinlere kazıdık Ertuğrul'un üstünde performans sergilemesi gerekir ki milletin gönlüne girsin yoksa tutmaz yazık ol lur
  Cevapla
 • Emirhan acikgoz 3 yıl önce Şikayet Et
  Senin ismin Ertuğrulmu sun
  Cevapla
 • Emirhan acikgoz 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen kimsin
  Cevapla
 • Ertuğrul Bey 3 yıl önce Şikayet Et
  Sabırsızlıkla bekliyoruz artık Barbaros dizisine bir an önce gelsin
  Cevapla
 • HIZIR REİS 3 yıl önce Şikayet Et
  Ulaş Tuna Astepe'yi iyi izleyin oyunculuk neymiş görün hiç izlemeyenler bile ona hayran olacak...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsviçre basınında Türkiye'ye "dünya lideri" övgüsü
YKS sınav giriş belgeleri açıklandı! ÖSYM'den önemli uyarılar