TRT'den yeni hizmet: TRT Çocuk Kitaplık kullanıma açıldı

Türkiye’nin en kapsamlı dijital çocuk kütüphanesi olması hedeflenen ve 23 Nisan'da kullanıma açılan “TRT Çocuk Kitaplık”, bugün itibarıyla kullanıma açıldı.

TRT'den yeni hizmet: TRT Çocuk Kitaplık kullanıma açıldı
TRT'den yeni hizmet: TRT Çocuk Kitaplık kullanıma açıldı
GİRİŞ 23.04.2021 11:16 GÜNCELLEME 23.04.2021 11:23

Dijital platformlarda yenilikçi projeler üretmeyi sürdüren TRT Çocuk, ülkemizdeki çocuk edebiyatını daha geniş kitlelere ulaştırmaya yönelik yeni bir adım attı.

Mobil uygulama ve oyunları 70 milyon indirilmeye sahip olan kanal, bu uygulamaları arasına “TRT Çocuk Kitaplık”ı da ekledi.

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT'nin yeni hizmetini sosyal medya hesabından duyurdu.

Eren, "Çocuklarımız için çok özel bir 23 Nisan hediyesi hazırladık: “TRT Çocuk Kitaplık” uygulamamızda çocuklarımız ücretsiz ve reklamsız olarak TRT Çocuk kahramanlarının kitaplarını ve daha birçok kitabı sesli dinleyebilecek." paylaşımında bulundu.

“KÜTÜPHANENİN EN EĞLENCELİ HALİ" 

Türkiye’nin seçkin yayınevlerine ait en sevilen çocuk kitapları, ücretsiz ve reklamsız olarak “TRT Çocuk Kitaplık”ta bir araya getirildi. Psikologlar, pedagoglar ve çocuk gelişim uzmanları tarafından okul öncesi ve ilkokul dönemindeki çocuklar için detaylı bir değerlendirme sürecinden geçirilen kitaplar, cep telefonu ve tablet üzerinden çevrimdışı okunabilme ve dinlenebilme özelliklerine sahip olacak.

Kitaplar, interaktif oyun ve aktivitelerle desteklenerek çocuklar için daha ilgi çekici bir hale getirildi. Uygulamadaki kişisel kütüphane özelliği sayesinde minik okurlara kendi kitaplıklarını düzenleme fırsatı sunuluyor. Çocukların hayal gücünü, görsel, işitsel, bilişsel ve duygusal gelişimlerini destekleyen birbirinden renkli kitapların yer aldığı uygulamada, TRT Çocuk kahramanlarının lisanslı kitapları da bulunuyor.

“TRT Çocuk Kitaplık”, çocukların okuma alışkanlığına katkı sunarken aileleriyle birlikte kaliteli, eğlenceli ve eğitici zaman geçirebilmelerini hedefliyor. “TRT Çocuk Kitaplık” uygulamasında ebeveynler, çocuklara uygun profiller oluşturulabiliyor. Böylece çocukların hangi kitapları, kaç sayfa, ne kadar sürede okuduğu ve kitap sonunda yer alan aktivite sorularıyla kitabı ne kadar anladığı takip edilebiliyor.

Çocukların hayal dünyalarını zenginleştirmeyi hedefleyen “TRT Çocuk Kitaplık” uygulaması, sesli kitap seçeneğiyle farkı bir deneyim sunacak. Uygulama, bugünden itibaren Android ve iOS marketlerden tüm akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilecek.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Babacan ve Davutoğlu'nun siyasi ikiyüzlülüğünün belgesi
CHP'li Erdoğdu'nun 'Barış akademisyenleri' itirafı sonrası Kılıçdaroğlu suspus!