Kuruluş Osman'ın Lena Hatunundan İtiraf "İlk Kez Çenemin Titrediğine Şahit Oldum"

Başarılı oyunculuk performansı ile göz dolduran ve Burak Özçivit'in başrolünde yer aldığı Kuruluş Osman dizisinde Lena Hatun karakterine hayat veren Seray Kaya, Bozdağ Film Youtube kanalına özel açıklamalarda bulundu. Karakteri ve dizi hakkında konuşan Kaya, ‘'Ben hayatımda ilk kez çenemin titrediğine şahit oldum. İlk sahnem, hemşirem, canım Yeşim'leydi (Hazal Hatun) ve iyi ki onunlaydı. İyi ki ilk sahnemde çok kalabalık bir sahneye dahil olmadım' dedi.' itirafı ile dikkat çekti.

Kuruluş Osman'ın Lena Hatunundan İtiraf "İlk Kez Çenemin Titrediğine Şahit Oldum"
Kuruluş Osman'ın Lena Hatunundan İtiraf "İlk Kez Çenemin Titrediğine Şahit Oldum"
GİRİŞ 24.04.2021 16:39 GÜNCELLEME 24.04.2021 16:39
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Yapımını Bozdağ Film’in gerçekleştirdiği, ATV ekranındaki ikinci sezonda da reytinglerin zirvesinden inmeyen ‘Kuruluş Osman’ın sevilen oyuncusu Seray Kaya, canlandırdığı Lena Hatun karakteri ve diziyle ilgili Bozdağ Film Youtube kanalına açıklamalarda bulundu. Ünlü oyuncu yaptığı açıklamada bir aile gibi olduklarını diziye veda eden arkadaşları için gözyaşı döktüğünü de röportajında ifade etti. Oyuncu, “Herkesi çok seviyorum. Burada bir aile olduk. Veda eden arkadaşlarımız için gözyaşı döküyoruz” şeklinde konuştu.

‘Kuruluş Osman’da Lena karakterine hayat veren Seray Kaya, Bozdağ Film Platosu hakkındaki düşüncelerini ve rol arkadaşlarıyla ilişkisini “Kesinlikle her oyuncunun deneyimlemesi gereken bir set olduğunu düşünüyorum. Bu prodüksiyon oyunculara çok şey kazandırıyor. Bana çok şey kazandırdı. Sadece gelip rolümüzü yapmıyoruz. Burada aldığımız eğitimler, bu dönemin yaşattığı ruh, bize kattığı şeyler, karakterlerimizin hikayeleri bizi çok etkiliyor ve zaten o yüzden buradayız. Çok deneyim kazandığım, hayatımdaki en kıymetli setlerden biridir. Kendi adıma mutluyum bu anlamda. Burası büyülü bir yer. Bozdağ Film Platosu’na ilk girdiğimde karşılaştığım manzara karşısında hayranlık duydum. Şahane bir setteyiz, rollerin üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Burası çok enteresan bir set. Ben daha önceki setlerimde de çok güzel ilişkiler kurdum ama burada gerçek bir aile olunduğunu hissettim. Gidersem bu aileden kopacağım için çok üzüleceğim. Sırf bu yüzden bile böyle bir işin parçası olduğum için çok mutluyum” şeklinde anlattı.

"Lena, Savcı Bey İle Yeniden Doğdu"

Hayat verdiği Lena karakteri ile ilgili ise “Lena güçlü bir kadın. Geldiği hayat zalimlerin olduğu bir yer. Kötü bir dünyanın içinden çıkıp Savcı Bey ile buluştu ve yeniden doğdu. Hayat hikayesi beni çok etkiliyor. Çünkü babası gözlerinin önünde öldürüldü. Birçok acıya şahit oldu ama günün sonunda Savcı onun kahramanı oldu. Kimsesizliğin içinde Savcı Bey’e sığınmış bir kadın. Savcı ile olan çocuklarından ikisini de kaybetti. İki defa evlat acısı yaşayıp, eşini kaybetme korkusuyla yaşayıp, bu dünyanın içinde güçlü kalmaya çalışıyor. Ben diğer karakterlere göre Lena’yı daha soğukkanlı buluyorum. Birçok şeyi yaşayıp gördüğü için daha soğukkanlı, daha yaralı ama bunu göstermiyor da. O yüzden belki de seyirci yer yer onun kötü bir insan olduğunu düşünüyor. Ancak öyle bir dünyadan çıkıp geldi ki Savcı Bey’i kaybetmek onun için imkansız bir şey. Savcı yoksa Lena yok. O yüzden bütün savaşı Savcı’nın hayatta kalması için. Bu yüzden Lena’yı oynadığım için mutluyum” dedi.

"Hayatımda İlk Kez Çenemin Titrediğine Şahit Oldum"

Seray Kaya, ilk sahnesinde yaşadığı heyecanı anlattı: “Ben hayatımda ilk kez çenemin titrediğine şahit oldum. İlk sahnem, hemşirem, canım Yeşim’leydi (Hazal Hatun) ve iyi ki onunlaydı. İyi ki ilk sahnemde çok kalabalık bir sahneye dahil olmadım. Çok daha zorlanabilirdim. Çadırda karşılıklı oynarken zaten muazzam bir oyuncuyla karşılıklı sahnem var, o ayrı bir durum. Ne yapacağımı hiç bilmediğim bir yerdeyim. En son oynarken çenemin titrediğini hissedip ‘Ben oynayamıyorum’ dedim. O an Yeşim geldi sarıldı ‘Bunu yapabiliriz. Bu sende var, bunu yapacaksın’ dedi. Sakinleştirdi beni. Sanki ilk projem, ilk kez kamera karşısına geçmişim gibi bir duygu oluştu bende. Çok güzel bir deneyimdi.”

"Veda Eden Arkadaşlarımız İçin Gözyaşı Döküyoruz"

Ekip arkadaşlarıyla bir aile gibi olduğunu söylerken ise “Herkesi çok seviyorum. Burada bir aile olduk. Veda eden arkadaşlarımız için gözyaşı döküyoruz. Bu yüzden kimseyi ayıramam ama herkesin ‘en’ dediği bir yer var. Benim için Yeşim Ceren Bozoğlu’dur. O çok kıymetli benim için. Yeşim Ceren Bozoğlu ve Buse Arslan diyebilirim” şeklinde konuştu

"Sürprizlerle Dolu Bir Proje"

Seray Kaya, ‘Kuruluş Osman’ izleyicilerini bekleyen sürprizlerle ilgili tüyo verdi: “Bir gün buradan ben de ayrılacağım. Karakterim Lena’ya veda edeceğim. Ama çok güzel şeyler biriktirerek veda edeceğim. Bu yüzden içim çok rahat. Umarım bunun üstesinden gelmiş, gurur duyulmuş bir şekilde veda etme şansım olur. Bana bu şansı veren yapımcımız ve proje tasarımcımız Mehmet Bozdağ Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam etsinler. Sürprizlerle dolu bir proje, her an her şey olabiliyor.”

ETİKETLER
TRT1
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • aha 4 ay önce Şikayet Et
    takipteyiz
    Cevapla
  • Yakub 4 ay önce Şikayet Et
    Kuruluş Osman Trt 'de kalmalıydı. Artı Osman karakterinin önce çocukluk dönemi anlatılmalı idi. Çocukları dini eğitime teşvik açısından önemli. Gençliği ise daha genç görünümlü olması gerekirdi diye düşünüyorum. Çünkü gençlere idol gerek. Kısa bıyık kısa sakal en güzel görünüm. Atv 'deki ahlakdışı reklâmlardan bezdik. Altın,yatak reklamı yapıyor kadının yarı yeri çıplak. Allah'tan cc korkun Müslüman erkekleri taciz ediyorsunuz!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Teknofest'in ilgi odağı Cezeri oldu! Her gelen ilk ona bakıyor
Kanada vermeyince Türkiye üretti! 'Vermediniz yaptık' pozu