Mehmet Ali Erbil: Cumhurbaşkanımızdan da, Sağlık Bakanımızdan da Allah razı olsun!

Mehmet Ali Erbil, Türkiye’deki sağlık sistemi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.

Mehmet Ali Erbil: Cumhurbaşkanımızdan da, Sağlık Bakanımızdan da Allah razı olsun!
Mehmet Ali Erbil: Cumhurbaşkanımızdan da, Sağlık Bakanımızdan da Allah razı olsun!
GİRİŞ 10.05.2021 10:24 GÜNCELLEME 10.05.2021 10:32
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Şovmen Mehmet Ali Erbil, kaçış sendromu hastalığı nedeniyle yaşadıklarını Sabah gazetesi yazarı Tuba Kalçık'a anlattı. Bu süreçte maneviyatının derinden etkilendiğini belirten Erbil, "Yoğun bakımdayken damadım başımda dua ediyordu. Ben de bilmediğim duaları tekrar ediyordum. Yaşadığım bu hastalık süreciyle tekrar Allah'a bağlandım. Hastalık öncesi bağım zayıftı. Şimdi inancım çok kuvvetlendi" dedi.

Erbil, yaşadığı her şeyin 'kader' olduğunu ifade ederek "Kimin aklına gelirdi benim gibi hareketli bir adamın bu duruma düşeceği. İnançlı şekilde dik durup bunun da üstesinden geleceğimi düşünüyorum. Sık sık türbeleri ziyarete gidiyorum. Dua ediyorum gittiğim türbelerde. En son Bursa'ya gittim mesela. İnsanlar beni görünce büyük ilgi gösterdi" ifadesini kullandı. Erbil, Hacca gitmek istediğini de sözlerine ekledi.

"CUMHURBAŞKANIMIZINDAN DA, SAĞLIK BAKANIMIZINDAN DA ALLAH RAZI OLSUN"

20 yıldır ayda bir hastaneye yatıp ilaç aldığını vurgulayan Erbil, "SSK'lıyım, devletime hizmet verdim. Devletim de bana sahip çıkıyor. İlaçlarımı karşılıyor. Allah devletimizden razı olsun, sağlık sistemimiz çok iyi. Los Angeles'ta hastalığım tetiklenince acile götürdüler beni. Acilde iki saat beklettiler, o sürede kendi kendime iyileştim. Yatıp kalkıp sağlık sistemimize teşekkür etmeliyiz. Cumhurbaşkanımızdan da, Sağlık Bakanımızdan da Allah razı olsun" diye konuştu.

"İBRAHİM TATLISES 'HASTALANDIĞIMDA BİR ŞEYE İHTİYACIN VAR MI?' DİYE HEP SORDU"

Erbil, "Serdar Ortaç da, İbrahim Tatlıses de sizin gibi önemli sağlık sorunu yaşadılar" şeklindeki soru üzerine de bahsi geçen iki isimle kader birliği yaptıklarını söyledi. Tatlıses'in kendisini hiç yalnız bırakmadığını anlatan Erbil, "En son hastalandığımda İzmir'den geldi. Vurulduğunda hastaneye gitmiştim hemen, basına görünmeden başında durup eve dönmüştüm. Bu onu çok etkilemiş. Hastalandığımda "Bir şeye ihtiyacın var mı?" diye hep sordu. Maddi yardım teklifinde bulundu" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • samimi 1 ay önce Şikayet Et
  Allah sifa versin.Gercekten Reis saglikta adeta cag acti , kiymetini bilelim.
  Cevapla
 • ferdi k. 1 ay önce Şikayet Et
  sus! böyle şeyler söyleme. Sanat camiası dedikleri şöhretler seni duyarsa, linç ederler ona göre.
  Cevapla
 • Şevki 1 ay önce Şikayet Et
  Bir musibet bin nasihatten evladır.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Marmara'daki müsilajlar incelendi! Şaşırtan tespit!
Nöroloji uzmanından 'müsilaj' uyarısı: Felç edebilir!