Topraktan Sofraya üretim şehri Kocaeli’nde

Tohumdan hasada, tarladan tezgâha Türkiye tarımının gücü ‘Topraktan Sofraya’ ile Ülke TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Topraktan Sofraya bu hafta İstanbul’un arka bahçesi olan Kocaeli’nden ekranlara gelecek.

Topraktan Sofraya üretim şehri Kocaeli’nde
Topraktan Sofraya üretim şehri Kocaeli’nde
GİRİŞ 12.10.2021 12:18 GÜNCELLEME 12.10.2021 12:18

Topraktan Sofraya, sofralara gelen besinlerin yolculuğunu Ülke TV ekranlarına taşıyor. Zeynep Tor bu hafta Kocaeli’nin Kandıra ilçesinden evlere konuk olacak. Topraktan Sofraya ekibi ilk olarak Nardane Hanım’ın üç tarafı ormanlarla kaplı organik çiftliğine gidecek ve yetiştirdiği meyve-sebze çeşitlerini Nardane Hanım’dan dinleyecek. Zeynep Tor daha sonra Kadir Bey’in evine misafir olacak ve şeker kamışının yapraklarından ayrılmasında çiftçilere yardım edecek.

Programda ayrıca sıkılan şeker kamışının posasının gübreye çevrildiğini öğrenen Topraktan Sofraya ekibi, şeker kamışından pekmez üretiminin önemli noktalarını izleyicilere aktaracak.

Daha iyi şartlarda üretim yapan üreticilerden, daha sağlıklı ürünler tüketen topluma giden yolu öğrenmeye, keşfetmeye ve anlamaya çalışan program Topraktan Sofraya, Zeynep Tor’un sunumuyla her Çarşamba 18:00’de Ülke TV’de.

 

Program Adı   : Topraktan Sofraya

Yayın tarihi     : 13 Ekim 2021, Çarşamba

Yayın Saati      : 18.00

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Güler 'Asker ve savaş gemilerinin gönderildiğini biliyoruz' dedi, net konuştu
BMW'ye Togg referansı! Türkiye imzasını atacak