Mezardaki ilk gecede ne olur?

Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor.

Mezardaki ilk gecede ne olur?
Mezardaki ilk gecede ne olur?
GİRİŞ 23.11.2021 17:31 GÜNCELLEME 23.11.2021 17:31

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Programda bu hafta öldükten sonra cenazeye karşı sorumluluklar ve ölüm şeklinin kişinin ahiretteki hayatına etkisi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Mustafa Karataş ‘Sahabe kabirlerinin yakınlarına defnedilmenin ölüye bir faydası olur mu? Cenaze yıkanmadan Kur’an-ı Kerim okunur mu? Cenaze mezara koyulduktan sonra telkin vermek gerekli midir? Mezardaki ilk gecede neler olur? Ölünün arkasından kötü konuşmak ölüye zarar verir mi? İnsanın ölüm şekli ahiretteki durumu ile alakalı mıdır? Cenazelerde helva dağıtmak doğru mudur? Ölen kişilerin ruhları evlerini ziyaret eder mi?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

Toplumda zedelenmeye neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

 Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30’da Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. 

Program Adı        : Muhabbet Kapısı
Yayın Tarihi          : 25 Kasım 2021 Perşembe
Yayın Saati           : 09:30

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti MKYK'da gündem terörle mücadele: En kısa sürede kara harekatı başlayacak
İslam Memiş, ‘gram altın’ alternatifini açıkladı: Vergisi yok, ayağınıza kadar gelecek