Kabirde sorulacak sorular nelerdir?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün kabir hayatı ile ilgili bilinmesi gerekenler ele alınacak.

Kabirde sorulacak sorular nelerdir?
Kabirde sorulacak sorular nelerdir?
GİRİŞ 15.01.2022 11:37 GÜNCELLEME 15.01.2022 11:37

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bugün kabir hayatı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Mustafa Karataş ‘Kabirde sorulacak sorular nelerdir? İnsanın ölüm şekli ahiretteki durumu ile alakalı mıdır? Ölen kişilerin ruhları evlerini ziyaret eder mi? Ölüler kendilerini ziyaret edenleri görürler mi? Ölünün arkasından Kur’an okumanın faydası var mıdır? Kabir azabında neler yaşanacak? Kimler kabir azabı çekmeyecek? Üç bin yıl önce ölen biriyle kıyamete yakın ölen kimsenin kabir azabı bir olur mu?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

Program Adı        : Muhabbet Kapısı

Yayın Tarihi         : 16 Ocak 2022, Pazar

Yayın Saati           : 09:50

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den 6'lı masa anketi sorusuna cevap: Tercihim sınıf arkadaşım
Araç sahipleri dikkat! Motorine indirim