Abdestsiz dua edilir mi?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün Allah ile kulu arasında köprü vazifesi gören dua konusu ele alınacak.

Abdestsiz dua edilir mi?
Abdestsiz dua edilir mi?
GİRİŞ 28.01.2022 17:36 GÜNCELLEME 28.01.2022 17:36
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bugün insanların Allah’tan isteklerini dile getirdikleri dua konusu üzerine bir sohbet gerçekleşecek. Karataş ‘Eve girip çıkarken okunacak bir dua var mıdır? Duanın makbul olduğu saatler nelerdir? Abdestsiz dua edilebilir mi? Kimlerin duası kabul olmaz? ‘’Başkasına yapılan dua daha makbuldür’’ sözü doğru mu? Hz. Muhammed’in en çok yaptığı dualar nelerdir? Hz. Muhammed neden Allah’a sığınırdı? Dua ederken elleri açmak gerekir mi? Allah ısrarla yapılan duayı kabul eder mi?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

Program Adı        : Muhabbet Kapısı

Yayın Tarihi         : 30 Ocak 2022 Pazar

Yayın Saati           : 09:50

YORUMLAR 1
  • Hoca 8 ay önce Şikayet Et
    Dua her türlü edilir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunanistan'dan skandal hamle: 'Silahsızlandırılmış' statüdeki adalara tatbikat yapacak
Olaylı İzmir derbisinin ardından 19 kişi tutuklandı!