Kuruluş Osman 83.bölümüyle tüm reyting kategorilerinde açık ara zirveye yerleşti

Ekranların en çok izlenen dizisi ‘Kuruluş Osman’, atv ekranındaki 83’üncü bölümüyle nefesleri keserken reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.

Kuruluş Osman 83.bölümüyle tüm reyting kategorilerinde açık ara zirveye yerleşti
Kuruluş Osman 83.bölümüyle tüm reyting kategorilerinde açık ara zirveye yerleşti
GİRİŞ 24.02.2022 11:08 GÜNCELLEME 24.02.2022 11:08

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman yayınlanan 83. bölümüyle sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girerken tüm kategorilerde açık ara zirveye yerleşti.

ATV'nin popüler projesi Kuruluş Osman 84.bölüm fragmanında şok gelişme! Efsane isim veda mı ediyor?ATV'nin popüler projesi Kuruluş Osman 84.bölüm fragmanında şok gelişme! Efsane isim veda mı ediyor?

OSMAN BEY EZELİ DÜŞMANLARI VEZİR ALEMŞAH VE GEYHATU’YU BİTİREMEYE ANT İÇTİ

‘Kuruluş Osman’da Gündüz Bey’le hesaplaşmasının ardından Geyhatu’yu Bitinya’dan söküp atmaya ant içen Osman Bey, beylik postunu tekrar geri alarak Türkmen beyleri ve ittifak yaptığı Nikola ve  Rogatus’la; Geyhatu’ya tuzak kurar. Osman Bey, tuzağına düşürdüğü Geyhatu’yu ele geçirecekken Osman Bey’in oyununu Güngör ve Vezir Alemşah’ın, Konur’dan şüphelenmesi ile bozulur.

TÜM KATEGORİLERDE ZİRVEDE

#Merhamet etiketiyle sosyal medyada Türkiye gündeminde yer alan ‘Kuruluş Osman’, reytinglerde de açık ara en çok izlenen yapım oldu. Tüm reyting kategorilerinde zirvede yer alan ‘Kuruluş Osman’ aldığı reytinglerle yine her grupta haftanın en çok izlenen dizi oldu. ‘Kuruluş Osman’, 83’üncü bölümüyle Tüm Kişiler kategorisinde 11.44 reyting, 26.78 izlenme payı, AB kategorisinde 8.85 reyting, 21.97 izlenme payı, 20+ABC1 kategorisinde  12.09 reyting,  26.71 izlenme payı elde etti. ‘Kuruluş Osman’ tüm kategorilerde açık birinci sırada yer aldı.


Geyhatu’ya söz verdiği alpları götürürken Gündüz Bey’in karşısına dikilen Osman Bey ağabeyi Gündüz Bey’le hesaplaştı. Yay kirişini Gündüz Bey’in boynuna geçilecekken Şeyh Edebali’nin affetmek nasihatine uyarak Geyhatu’yu kendisine getirme şartıyla af etti. Hainlik yaftası ile ayrıldığı Kayı Obasına yıldırım gibi düşerek beylik postunu geri alan Osman Bey, kurduğu beylik toyunda Vezir Alemşah’ın tehditlerine boyun eğerek Gündüz’ü bey seçen beylere hesap sordu, Varol beyi obasından sürgün etti. Obasına ve beylik postuna kavuşan Osman Bey,  ailesi ile bir araya geldiği yemekte Selcan Hatun’dan, Aygül’ü Cerkutay’a istedi. Kurulan düğün toyuyla Cerkutay ve Aygül evlendiler.

Yanına topladığı Türkmen Beyleri ile Geyhatu’ya, Nikola ve Rogatus üzerinden kurduğu tuzağa çeken Osman Bey Geyhatu ile karşı karşı gelir. Karşısında Nikola ve öldü sandığı Rogatus’u gören Geyhatu şok olur. Osman Bey, Geyhatu’yu ele geçirecekken   oyunu Güngör ve Vezir Alemşah’ın, Konur’dan şüphelenmesi ile bozulur. Çıkan çatışmada Osman Bey ve Alpleri yaralanırken, Osman Bey’in yaraladığı Geyhatu askerleri imha edilmesine rağmen kaçmayı başarıl, Rogatus ölür. Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, atv ekranlarındaki üçüncü sezonunda da çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

KURULUŞ OSMAN

Yapım: Bozdağ Fi̇lm
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Ahmet Yılmaz
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Mehmet İlker Altınay, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Mert Özel, Fatmanur Güldalı, Ali Ozan Salkım, Abdulkadir İlter

Oyuncular: Burak Özçivit (Osman), Didem Balçın (Selcan), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun), Serhat Kılıç (Kosses), Erkan Avcı (Nikola), Seda Yıldız (Edebalı), Yıldıray Şahinler (Rogatus), Özge Törer (Bala), Emre Basalak (Gündüz), Çağrı Şensoy (Cerkutay), Rüzgar Aksoy (Turgut), Yiğit Uçan (Boran), Ahmet Yenilmez (Demirci), Emin Gürsoy (Kumral Abdal), Buse Arslan (Aygül), Şeyma Korkmaz (Mari), Açelya Özcan (Ayşe), Fatih Ayhan (Baysungur), Ömer Ağan (Saltuk), Ahmet Kaynak (Bahadır), Melis Gürhan (Cornelia), Can Bartu Aslan (Aktemur), Burak Alp Yenilmez (Kutan)

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fatma Onur öldürüldü!
Son dakika: ABD'den Pençe-Kılıç Harekatı açıklaması!