Neşet Ertaş ölüm yıl dönümünde özel bir programla anılacak

“Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş, ölümünün 10. yıl dönümüne TRT tarafından özel olarak hazırlanan “NEŞET” programıyla, yarın akşam saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında anılacak.

Neşet Ertaş ölüm yıl dönümünde özel bir programla anılacak
Neşet Ertaş ölüm yıl dönümünde özel bir programla anılacak
GİRİŞ 24.09.2022 14:24 GÜNCELLEME 24.09.2022 16:45

Neşet Ertaş, vefatının 10. yıl dönümüne özel olarak hazırlanan programla TRT 1 ekranlarında anılacak. Halk ozanı kimliği ile abdal müzik geleneğinin en önemli taşıyıcılarından olan usta sanatçının hayatını konu alan “NEŞET” programı, yarın akşam saat 20.00’de TRT 1’de izleyiciyle buluşacak. 

Hayatı türkülerinden türküleri de hayatından ibaret olan, “Garip” mahlası ile gönülden gönüle yollar yapan Neşet Ertaş’ın hayat hikayesi hem kendi sesinden hem de sevilen sanatçıların anılarıyla ekranlara gelecek. Danışmanlığını Bayram Bilge Tokel’in yaptığı ayrıca Prof. Dr. Okan Murat Öztürk ve Orhan Gencebay gibi önemli isimlerin yer aldığı programda, Gülşen Kutlu, Hulusi Gökmeşe, Yunus Koşar, Mesut Dağlı, Ali Şahin, Hüseyin Tekin, Fatma Aydoğan, Eren Özdemir, Ömer Günday ve Erkut Özkan da türkü icralarıyla izleyicilerle buluşacak.

“NEŞET” programı yarın akşam saat 20.00’de TRT 1’de. 

Furkan Uyar Haber7.com - Editör
Haber 7 - Furkan Uyar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sağlık Bakanlığından Strep-A uyarısı: İlk 24 saat işe veya okula gitmeyin
Güney Kore'den Türkiye'ye 40 trilyon wonluk teklif! Kuzeyi işaret ettiler