Kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin cezası nedir?

Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta İslam dini esasında kadınların yeri ve kadın hakları konuşulacak.

Kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin cezası nedir?
Kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin cezası nedir?
GİRİŞ 14.12.2022 15:06 GÜNCELLEME 14.12.2022 15:06

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor.  Mustafa Karataş bu hafta kadınların toplumdaki önemi ve kadın hakları konusunda merak edilenleri İslam dini açısından değerlendirecek. Karataş, toplumda asla kabul görmemesi gereken kadına şiddetin İslam dini açısından ne kadar yanlış olduğunu açıklayacak. Karataş, ‘Şiddete uğrayan kadınların evlerini terk etmeleri günah mıdır? İslam’a göre evlilik yaşı ne zaman başlar? Resmi nikâh olmadan dini nikâh kıyılır mı? Kadının kocasına karşı hakları var mıdır? Resmi nikâh yeterli midir? Kadının boşanma hakkı var mıdır? Kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin cezası nedir? Hz. Aişe kaç yaşında evlenmiştir? Nisa 34. Ayette geçen serkeşlik yapan kadınları dövün ifadesini nasıl anlamalıyız? Peygamber efendimiz hanımlarıyla tartışmış mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.   

Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.    

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09.50’de Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. 

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP'de kriz "vefa" gecesine yansıdı! Kılıçdaroğlu Vefa Gecesi’ne katılmadı...
Her şey 2004'te iptal edilen anlaşmalar ile başladı! Erdoğan'dan tarihi karar