Dua ederken abdestli olmak gerekir mi?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor.

Dua ederken abdestli olmak gerekir mi?
Dua ederken abdestli olmak gerekir mi?
GİRİŞ 16.12.2022 15:39 GÜNCELLEME 16.12.2022 15:39

Dini konularda akıllara takılan sorular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu hafta Allah’ı zikretmenin ve ondan istemenin önemi konuşulacak. Prof. Dr. Mustafa Karataş, dua ve zikir konuları hakkında merak edilenleri anlatacak. Karataş ‘Dua etmek için belirli faziletli vakitler var mıdır? Dua ederken abdestli olmak gerekir mi? Dua ederken kıbleye dönmek şart mı? Hz. Muhammed gün içinde hangi duaları okurdu? Kimlerin duası kabul olmaz? Duası geri çevrilmeyen üç kişi kimlerdir? Zikir dünyevi bir gaye için çekilebilir mi? Duaların kabul olması için nelere dikkat edilmeli?’ sorularını Muhabbet Kapısı’nda yanıtlanacak.     

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.    

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09.50’de Kanal 7’de...

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Şükrü Genç: Kılıçdaroğlu'nu destekledim, soğukluk hissettim
TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan'dan itiraf: 'Adaylıktan çekilmem için rüşvet teklif edildi'