Rüyada görülen renklerin anlamı nedir?

Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta istihare, istişare ve rüya konuları ele alınacak.

Rüyada görülen renklerin anlamı nedir?
Rüyada görülen renklerin anlamı nedir?
GİRİŞ 20.12.2022 12:32 GÜNCELLEME 20.12.2022 12:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Mustafa Karataş bu hafta uyku halinin bir parçası olan rüya, istihare ve istişare konularını İslam dini açısından değerlendirecek. Bilinçaltının uyku hali ile gün yüzüne gelme aracılığı olan rüyalar ve uyarıcı rüya görmeyi duayla talep etme anlamına gelen İstihare kavramları hakkında gelen soruları Prof. Dr. Mustafa Karataş canlı yayında yanıtlayacak. Karataş, ‘İstişare kimlerle yapılmalıdır? Evlilikte istişare yapılmadan olur mu? Hangi konularda istihare yapılır? İstihare namazı nasıl kılınır? Herkes istihare yapabilir mi? Abdestsiz istihare yapılır mı? İstihare duası nasıl edilir? Gündüz istihare yapılabilir mi? Rüyada görülen renklerin anlamı nedir?’ sorularını cevaplandıracak. 

Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.    

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR 1
  • Taner 1 yıl önce Şikayet Et
    Bunlar din mi şimdi. Boş şeylerle insanları kandırmayın. Oluyorsanız ülkeye insanlığa faydalı müslüman olun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hakem yorumcuları tartışılan pozisyonlar için ne dedi?
İlber Ortaylı: Utanç ve hazin verici! Bütün nesiller bilsin bu adamları