Hz. Muhammed ve Hz. Aişe örnek evlilik hayatları Muhabbet Kapısı’nda

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor. Muhabbet Kapısı’nda bugün İslam önderi Hz. Muhammed ve eşi Hz. Aişe ile olan örnek iletişimi konu olacak.

Hz. Muhammed ve Hz. Aişe örnek evlilik hayatları Muhabbet Kapısı’nda
Hz. Muhammed ve Hz. Aişe örnek evlilik hayatları Muhabbet Kapısı’nda
GİRİŞ 22.12.2022 13:06 GÜNCELLEME 22.12.2022 13:06

Dini konularda akıllara takılan sorular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu hafta Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in eşi Hz. Aişe ile olan iletişimi ve Hz. Aişe ilgili merak edilenler ele alınacak. Karataş, ‘Hz. Muhammed Hz. Aişe ile nasıl tanıştı? Hz. Muhammed ve Hz. Aişe evlendiklerinde kaç yaşındalardı? Hz. Aişe en çok kimi kıskanırdı? Hz. Aişe neden iftiraya uğradı? Hz. Muhammed Hz. Aişe’ye hangi ismi vermiştir ve hangi künyeyi takmıştır? Hz. Aişe’nin odası nasıldı? Hz. Aişe fetva verir miydi? Hz. Muhammed neden Hz. Aişe’nin odasına defnedildi?’ sorularını Muhabbet Kapısı’nda yanıtlanacak.      

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.     

 Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09.50’de Kanal 7’de...

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ödemeler tek tek açıklandı: İçinde ev alacaklara 500 bin TL'lik yardımı da var!
Uzman isimler Haber7'ye değerlendirdi! İşte KAAN'ın en dikkat çeken özelliği