Kalbi temizlemenin yolları nelerdir?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor. Muhabbet Kapısı’nda bu hafta ruh ve beden temizliği kavramları İslam dini açısından ele alınacak.

Kalbi temizlemenin yolları nelerdir?
Kalbi temizlemenin yolları nelerdir?
GİRİŞ 13.01.2023 14:38 GÜNCELLEME 13.01.2023 14:38

Dini konularda akıllara takılan sorular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu hafta İslamiyet’in çok önem verdiği ruh ve beden temizliği konuşulacak. Karataş, ‘Temizlik imanın yarısıdır ne demek? Kalbim temiz demek doğru mudur? Kalbi temizlemenin yolları nelerdir? Hz. Muhammed beden temizliği için ne yapardı? Çevreyi ve doğayı kirletenlerin günahı nedir? Necasetten taharet ne demektir? Temizlik takıntısı olanlar nasıl kurtulur? Sirke ile temizlik zararlardan korur mu? Diş fırçalamak misvak yerine geçer mi?’ sorularını Muhabbet Kapısı’nda yanıtlanacak.       

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor. 

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09.50’de Kanal 7’de...

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
14 Başlıkta 202 proje! İlçenin çehresi değişecek
DEM Partili Altan Tan'dan CHP ve Kandil itirafı!