TRT'den uluslararası alanda büyük başarı... "Hüzün Üçgeni" üç dalda Oscar'a aday oldu

Bu yıl 95'incisi düzenlenecek Akademi Ödülleri'nde TRT ortak yapımı "Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness)", En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar'a aday gösterildi.

TRT'den uluslararası alanda büyük başarı... "Hüzün Üçgeni" üç dalda Oscar'a aday oldu
TRT'den uluslararası alanda büyük başarı... "Hüzün Üçgeni" üç dalda Oscar'a aday oldu
GİRİŞ 24.01.2023 18:37 GÜNCELLEME 24.01.2023 18:41

TRT'den yapılan açıklamaya göre, "Akademi Ödülleri", bu yıl 12 Mart'ta Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak.

GEÇEN YIL FESTİVALLERDEN ÖDÜLLERLE DÖNMÜŞTÜ

Geçen mayıs ayında dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali'nde "En İyi Film Ödülü" olan Altın Palmiye'yi kazanan yapım, sinema alanındaki en prestijli ödül törenlerinde de yarışarak festivallerden ödüllerle döndü.

Ruben Östlund'un yönetmenliğini üstlendiği film, İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından bu yıl 76'ncı kez dağıtılacak olan "BAFTA Ödülleri"nde ise "En İyi Orijinal Senaryo", "En İyi Casting" ve "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dallarında da aday gösterildi.

Fransa, Almanya, Türkiye, İngiltere, İsveç, İsviçre, ABD ve Yunanistan ortak yapımı "Hüzün Üçgeni", modellik yapan genç çift Carl ve Yaya'nın milyarder yolcuların bulunduğu süper lüks bir gemiyle çıktığı gezide başından geçenleri anlatıyor.

"ULUSLARARASI ALANDA BÜYÜK BAŞARI"

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı TRT'yi tebrik ederek şu ifadeleri kullandı;

TRT'den uluslararası alanda büyük başarı. TRT ortak yapımı "Hüzün Üçgeni", 95. Akademi Ödülleri'nde "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Orijinal Senaryo" olmak üzere 3 dalda Oscar'a aday gösterildi. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ederim.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Depremde son durum: Can kaybı 5 bini geçti
Büyük Türk milleti depremzedelerin yanında: Marketteki tüm malzemeleri bölgeye gönderdi!