Kimler kurban kesmekle yükümlüdür?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor.

Kimler kurban kesmekle yükümlüdür?
Kimler kurban kesmekle yükümlüdür?
GİRİŞ 02.06.2023 16:59 GÜNCELLEME 02.06.2023 16:59

Dini konularda akıllara takılan sorular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu hafta yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban ibadetinin önemi ve bu bayramda yapılması gerekenler ele alınacak. Karataş, ‘Kimler kurban kesmekle yükümlüdür? Kurban ortaklığında tek sayı kuralı var mıdır? Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter? Satın alınan kurbanlığın ölmesi durumunda ne yapılır? Kurban keserken nelere dikkat edilmeli? Kredi kartıyla kurban satın almak caiz midir? Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi? Kurban kesmek yerine bağış yapılabilir mi? Kadınlar bayram namazı kılabilir mi?’ sorularını Muhabbet Kapısı’nda yanıtlayacak.       

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor. 

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09.50’de Kanal 7’de... 

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kolombiya sinyali verdi: İsrail'den alımları askıya aldık, Türkiye'den alabiliriz
SGK'dan işveren genelgesi: Eksik prime destek verilmeyecek