Babalar Gününü kutlamak caiz midir?

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor. Muhabbet Kapısı’nda bu hafta anne ve babanın evlatları üzerindeki hakkı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Babalar Gününü kutlamak caiz midir?
Babalar Gününü kutlamak caiz midir?
GİRİŞ 16.06.2023 16:10 GÜNCELLEME 16.06.2023 16:10

Dini konularda akıllara takılan sorular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda Babalar Günü’nde, anne ve babaların çocukları üzerindeki hakları ele alınacak. Mustafa Karataş ‘Anne ve babanın çocuklar üzerindeki hakları nelerdir? Babalar Gününü kutlamak caiz midir? Evlatları arasında ayrım yapan anne babanın durumu nedir? Evlenirken anne ve babanın onayını almak gerekir mi? Hangi durumlarda anne ve babaya itaat edilmez? Gelin eşinin ailesine bakmak zorunda mıdır?’ sorularını programda yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09.50’de Kanal 7’de...

Melike Kayabaşı Haber7.com - Kurumsal İletişim Sorumlusu
Haber 7 - Melike Kayabaşı
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İngiltere eski başbakanından derin devlet sitemi: Her şeyi onlar yönetiyor
Dikkat çeken Kaan kıyaslaması... Temel Kotil: F-22 ve F-35'ten daha üst teknolojiyi seçtik