Çocuk ve aile dostu yapımlara 16 milyon lira teşvik ödülü!

RTÜK ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının iş birliğinde başlatılan, yaklaşık 16 milyon lira teşvik ödülü dağıtılacak Çocuk ve aile dostu yapımlar projesine 30 Eylül'e kadar başvurulabilecek.

GİRİŞ 31.07.2023 13:00 GÜNCELLEME 31.07.2023 14:11
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının işbirliğinde çocuk ve aile dostu yapımlara teşvik ödülü verilecek.

RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ortaklığında yürütülen teşvik projesinin takvimi Üst Kurulun internet sitesinde yayınladı.

Çocuk ve aile dostu yapım ve dizilerin desteklenmesi amaçlanan projede, 1 Temmuz 2022 ile 30 Haziran 2023 arasında yayınlanan yapımlar ödüllendirilecek.

- BAŞVURULAR RTÜK'ÜN İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN YAPILACAK

Medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar geçtiğimiz yıl içinde yayınladıkları çocuk ve aile dostu içerikler için başvurabilecek. Başvurular RTÜK'ün internet sitesi üzerinden 30 Eylül'e kadar yapılacak.

Yayın örneklerini ilgili başvuru alanına yükleyecek radyo ve televizyonlara, seçici kurulun yapacağı değerlendirme sonucunda 10 kategoride çocuk ve aile dostu yapım ödülü verilecek.

2023 Aile ve Çocuk Dostu Yapım ve Dizi Teşvik Ödülleri, dizi, film, haber, belgesel, çocuk programı, spor programı, yarışma, güncel yapım, bilim sanat kültür ve eğlence programları kategorilerinde dağıtılacak.

Başvuruların nihai değerlendirmesi, 1 Ekim-31 Ekim'de RTÜK ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca oluşturulan Seçici Kurulca yapılacak.

Ödüllerin toplam değeri 15 milyon 621 bin lira olarak belirlendi.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Sahici 8 ay önce Şikayet Et
    Gidin bu parayı üretin yapan çiftçilere hibe edin.
    Cevapla
  • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
    çocuk ve aile dostu program diye birşey yok. ailenizi tv den uzak tutun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Barbados, Filistin'i devlet olarak tanıdı
8 ilde operasyon! 'Odacılar' suç örgütü çökertildi